Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

що це і скільки триває

Додатковий час у футболі або овертайм призначають, якщо упродовж 90 хвилин матчу не вдалося визначити переможця. Додатковий час застосовують лише у разі відповідного регламенту змагань.

Факти ICTV розповідають простими словами, що таке овертайм у футболі, скільки триває додатковий час у футболі та коли вперше застосували правило овертайму.

Скільки триває додатковий час у футболі

Додатковий час у футболі — це додаткові два тайми по 15 хвилин кожен.

Зараз дивляться

Футбольний матч переходить в овертайм у раундах плейоф, коли у зустрічі команд зафіксовано нічию в основний час. Таким чином, тривалість матчу збільшується з 90 до 120 хвилин.

У футболі овертайм найчастіше називають додатковим часом чи екстратаймами.

Овертайм і компенсований час – це різні терміни

Як ми вже пояснили, овертайм або додатковий час – це два тайми по 15 хв. Тоді як компенсований час додається до основного. Його тривалість визначає арбітр, враховуючи зупинки під час кожного з таймів.

Тут можуть враховуватися заміни футболістів, святкування голів, серйозні травми, різні нестандартні ситуації, як наприклад, коли на поле вибігають вболівальники.

Наприкінці тайму четвертий суддя піднімає електронне табло з кількістю компенсованих хвилин.

Коли вперше з’явився додатковий час у футболі

Ідея додаткового часу у футболі була запроваджена у 1897 році в Англії разом з іншими важливими правилами. Але тоді, якщо рахунок залишався нічийним і після додаткових 30 хвилин, то гру перегравали.

Якщо й тоді переможця не було виявлено, матч вирішувався простим підкиданням монети. Серії пенальті тоді ще не було запроваджено.

Зокрема, завдяки жеребу у півфіналі чемпіонату Європи 1968 року Італія перемогла команду так званого СРСР, а згодом виграла й турнір. Серію післяматчевих пенальті було запроваджено лише у 1970 році.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-28 19:24:06