Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Шалений результат: чернігівець пробіг понад 10 тисяч кілометрів (Відео)

191 марафон, 100 км за один забіг і більше як 10 тисяч кілометрів загалом. Павло Деркач уже понад п’ять років бере участь у марафонах, а також організовує їх.

«Марафони почав бігати у 2018 році, але до того бігав загалом 10 років. Була бігова якась база. Якось ось в бігунів нарощуються обсяги, нарощуються змагальні якісь завдання. І тому ось вирішив бігати марафон. І мені сподобалося. Саме от моя дистанція, от якби моє», — Павло Деркач, марафонець.

Марафон — серйозна дистанція, і готуватися до неї треба ґрунтовно. Тривалий біг потребує значної фізичної та психологічної підготовки. Треба чітко розуміти, з якою метою ви біжите марафон. І варто пам’ятати про можливі негативні наслідки, якщо ви не підготувалися до нього.

«Щоб бігати марафони, для цього треба спершу бігати. Тому що багато людей думають, що марафон – це отак от із дивана встав і пробіг. Тобто для цього потрібно, щоб була якась база. Ну хоча б мінімум, щоб людина до цього займалася будь-яким видом спорту. Краще якимось руховим видом спорту. І якщо по-правильному робити, то треба шукати тренера і займатись із тренером. Тренер виведе на цю дистанцію поступово-поступово», — Павло Деркач, марафонець.

Завжди були і є популярними благодійні марафони. Проте зараз вони несуть інший сенс і мають іншу форму проведення.

«Більшість організаторів зараз проводить онлайн-забіги – це коли ти реєструєшся, біжиш у довільному форматі в довільний час, ну, тобто там є якісь часові рамки, коли треба пробігти. Робиш донат – отримуєш медальку. Зараз багато хто переходить на електронні медальки, щоб взагалі не витрачати навіть на виробництво медальок кошти. І так беру участь. Будемо бігти 24-го числа. Мій товариш із Національної гвардії збиратиме на тепловізор для хлопців на Бахмутський напрямок», — Павло Деркач, марафонець.

Через повномасштабне вторгнення кількість марафонів в Україні зменшилася. Більшість із них відбувається подалі від кордону та бойових дій. Проте Павло і далі бере в них участь, і в неділю пробіжить свій 192-й марафон.
 

Журналіст: Оксана Замятіна

Оператор: Сергій Бутько

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Приєднуйтесь до Телеграм каналу https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Джерело: mynizhyn.com
2023-09-23 13:46:34