Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Саміт миру у Швейцарії: повний текст комюніке

Понад 100 країн світу та міжнародних організацій зібралися у Швейцарії, де 15 – 16 червня проходив перший Саміт миру, що мав на меті обговорити шляхи припинення війни в Україні й досягти всеосяжного, справедливого і міцного миру.

За його підсумками Офіс президента України опублікував текст підсумкового комюніке Саміту миру.

Спільне комюніке Саміту миру: текст

У документі наголошується, що війна РФ проти України спричиняє масштабні страждання людей та руйнування, а також створює кризи, які мають глобальні наслідки для світу.

Зараз дивляться

Зазначається, що учасники Саміту миру обмінялися думками щодо шляхів досягнення справедливого та стійкого миру на основі міжнародного права, включно зі Статутом ООН.

У комюніке сказано, що Саміт миру в Швейцарії базувався на попередніх дискусіях, які відбувалися на основі Української формули миру “та інших мирних пропозицій, що відповідають міжнародному праву, включно зі Статутом ООН”.

– Ми підтверджуємо нашу відданість утриманню від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави, принципам суверенітету, незалежності й територіальної цілісності всіх держав, включно з Україною, у межах їх міжнародно визнаних кордонів, включно з територіальними водами, і вирішенню спорів мирними засобами, – ідеться в тексті комюніке.

Основні пункти комюніке Саміту миру:

  • Будь-яке використання ядерної енергії та ядерних установок має бути безпечним, захищеним,  екологічно безпечним, а також надійно охоронятися. Українські АЕС, включно із Запорізькою АЕС, мають працювати під повним контролем України, відповідно до принципів МАГАТЕ та під її наглядом. Будь-які погрози або застосування ядерної зброї в контексті війни проти України неприпустимі.
  • Глобальна продовольча безпека – тобто вільне, повноцінне й безпечне торговельне судноплавство, а також доступ до морських портів у Чорному та Азовському морях. Атаки на торгові судна в портах і на всьому шляху проходження, а також на цивільні порти і цивільну портову інфраструктуру неприйнятні.

– Продовольчу безпеку жодним чином не можна використовувати як зброю. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно та вільно постачатися зацікавленим третім країнам, – йдеться в тексті комюніке Саміту миру.

  • Усі військовополонені мають бути звільнені шляхом повного обміну. Усі депортовані та незаконно вивезені українські діти, а також решта громадян України, які були незаконно затримані, мають бути повернуті в Україну.

У комюніке Саміту миру також вказується, що “досягнення миру вимагає залучення та діалогу між усіма сторонами”.

Зазначається, що досягнення миру в Україні має ґрунтуватися на Статуті ООН, включно з принципами поваги до територіальної цілісності та суверенітету.

Джерело: Офіс президента
Війна в Україні, Саміт миру

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-16 16:58:09