Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Салліван назвав несправедливими мирні плани, які намагаються нав’язати Україні

Влада України має бути ініціатором припинення російсько-української війни на своїх умовах.

Водночас нав’язування Україні миру ззовні суперечить принципам суверенітету і територіальної цілісності.

Про це через відеозв’язок у суботу заявив радник із національної безпеки США Джейк Салліван під час форуму Ялтинської європейської стратегії (YES), який проходив 13-14 вересня.

Салліван: Нав’язування Україні миру несправедливе

– Я думаю, що будь-який мирний план, який спрямований на те, щоб нав’язати народу України мир, що суперечить фундаментальним принципам суверенітету й територіальної цілісності, демократії та свободи, не є справедливим або стійким, – сказав Салліван.

Крім того, радник президента Байдена з нацбезпеки у своєму виступі на YES заявив, що припущення про те, що війну в Україні можна розв’язати “за один день ззовні”, не відповідають дійсності.

– Той, хто виступає вперед і каже, що може розв’язати війну в Україні за один день ззовні, має запитати, на чиєму боці він збирається її розв’язувати. І це, я думаю, має викликати реальну занепокоєність, – додав він, зазначивши, що не має на увазі конкретно заяви кандидата в президенти США Дональда Трампа.

Варіанти закінчення війни

Як зазначає Politico, відтоді, як президент Росії Володимир Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну 2022 року, було висунуто різні ініціативи щодо припинення війни, включно із самопроголошеними “миротворчими місіями” прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. Але тільки Формула миру, запропонована президентом України Володимиром Зеленським, включає повернення всіх українських територій, захоплених Росією.

Китай і Бразилія також запропонували свої “формули миру”, які передбачали припинення вогню і заморожування ситуації на лінії фронту. Ондако вони навіть не запитали думку української влади, перш ніж просувати цю пропозицію по всьому світу, при цьому встигли порадитися з Кремлем.

Своєю чергою Путін хоче, щоб Україна віддала Росії чотири українські області (не кажучи вже про Крим, який був анексований у 2014 році), які вона навіть не повністю контролює. Крім того, Кремль висуває вимоги щодо демілітаризації української армії, не даючи при цьому жодних гарантій, що агресія не повториться в майбутньому.

Закінчення війни в Україні: варіанти зі США

Минулого тижня кандидат у президенти Дональда Трампа Джей Ді Венс розповів про те, який вигляд може мати остаточна мирна угода для адміністрації Трампа, у реченні, що повторює пропозиції Путіна, включно з відмовою України від вступу до НАТО або ЄС.

– Ймовірно, це виглядатиме так: нинішня лінія розмежування між Росією та Україною стане демілітаризованою зоною, сильно укріпленою, щоб росіяни не вторглися знову, – сказав Венс.

На думку Венса, таким чином Україна “залишиться незалежним суверенітетом”, а Росія отримає від України “гарантію нейтралітету”.

– Вона (Україна, – Ред.) не вступає в НАТО і деякі інші союзні інститути. Німці та інші країни повинні фінансувати відновлення України, – додав Венс.

Його план не передбачає жодних витрат для Росії як компенсації за її агресію і руйнування України, тоді як він повторив твердження Кремля про те, що Європа, а не Росія, повинна буде заплатити за відновлення України.

Сам Трамп регулярно повторює, що російське вторгнення ніколи б не відбулося, якби він був президентом США, продовжуючи звинувачувати у війні нинішню “слабку адміністрацію Байдена”. При цьому конкретний план дій Трамп не публічно пропонує, а ініціативи з його оточення мають абсолютно полярні точки зору, як, наприклад, на противагу плану Венса існує план Майка Помпео, колишнього держсекретаря США часів адміністрації Трампа.

Примітно, що під час президентських дебатів у США минулого тижня Трамп двічі ухилився від відповіді на запитання, чи хоче він, щоб Україна перемогла у війні з Росією. Замість цього він сказав, що війна має закінчитися. У своєму відеозверненні в п’ятницю, яке не було розповсюджено за межами конференції YES, Трамп повторив, що якщо він переможе в листопаді, то швидко завершить конфлікт між Україною і Росією.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Трамп записав відеозвернення для конференції YES на прохання колишнього прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона, який був присутній на зустрічі. Джонсон розповів присутнім, що його попросили привезти Трампа до Києва на конференцію, але він “абсолютно не впорався з цим завданням” і запропонував замість цього відео.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-15 19:11:58