Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Росія має платити за свою війну – Конгрес розглядає передачу заморожених активів РФ Україні

У Конгресі США продовжуються слухання щодо законопроєкту про передачу Україні заморожених активів РФ.

Про це повідомляє Голос Америки.

Зазначено, що законодавці, виступаючи на підтримку законопроєкту, заявили, що саме Росія “має платити за свою війну”.

Зараз дивляться

– Нам потрібен план якомога швидшої перемоги, і цей план має гарантувати, що США не будуть нести цей тягар самотужки. Саме тому я вніс на розгляд законопроєкт про відновлення економічного процвітання та можливостей для українців, – сказав конгресмен-республіканець Майкл Маккол, голова комітету з міжнародних відносин.

За його словами, цей двопартійний та двопалатний законопроєкт вимагає від адміністрації Байдена передати Україні заморожені суверенні активи Росії. Документ також унеможливлює повернення російських активів до РФ, доки вона не виплатить компенсацію Україні.

– Настав час, щоб Росія розплачувалась за війну, яку вона розпочала, – наголосив Маккол.

Він також закликав “не забувати про важливість війни в Україні” і що “Росія, Китай та Іран працюють разом, щоб підірвати безпеку США і наших найближчих союзників та партнерів”.

У свою чергу конгресмен-демократ Грегорі Мікс, співголова Комітету з міжнародних відносин додав, що з розвитком війни має розвиватися і економічна стратегія.

– Це включає і підтримку України, яка дозволить їй стати повноцінним економічним гравцем у Європі. І це потрібно робити під час війни, а не лише після перемоги України, – сказав він.

Мікс зазначив, що передача заморожених російських суверенних активів на допомогу Україні – це один із засобів, до якого США мають прагнути разом з європейськими партнерами.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Наразі ми бачимо обнадійливі сигнали від Європи, де зосереджена більшість цих російських активів і чиї правові умови є більш вимогливими, – підкреслив конгресмен.

Обговорення у Конгресі проходить у трьох читаннях. Перше читання є формальним: законопроєкт реєструється, інформуються члени палат, і законопроєкт направляється в постійні комітети. Під час другого читання вносяться поправки. У третьому читанні відбувається обговорення законопроєкту з внесеними поправками, внесення поправок (окрім редакційних) у третьому читанні не допускається.

Після цього законопроєкт ставиться на голосування. Третя стадія — прийняття законопроєкту. Після прийняття закону в кожній палаті він направляється на затвердження президенту.

Раніше лідери ЄС підтримали плани використання мільярдів євро, отриманих від заморожених активів РФ, для допомоги Україні.

Джерело: Голос Америки

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-08 09:36:22