Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Не розлад настрою, а порушення обміну речовин: біполярну депресію можна лікувати дієтою


Команда вчених з Единбурзького університету дійшла висновку, що причиною біполярної депресії є порушення обміну речовин, а не розлад настрою.

Новий підхід до хвороби

Нещодавно психіатри прийняли новий підхід до цієї хвороби: її слід розглядати як порушення обміну речовин, з яким можна боротися за допомогою дієт та інших втручань, що можуть змінити тілесні процеси.

– Системи, що включають енергію, метаболізм і світло, взаємопов’язані в нашому організмі, і ми вважаємо, що одним із наслідків їхнього порушення є біполярна депресія, – сказав керівник нового Центру метаболічної психіатрії професор Денні Сміт.

За словами вчених, один із підходів полягає в розробці метаболічних методів лікування, які могли б скоротити напади манії та летаргічної депресії.

Дослідження

У нещодавньому дослідженні, проведеному в Единбурзькому університеті, взяли участь 27 осіб з біполярною депресією, яких посадили на кето-дієту на вісім тижнів.

– Третина з них впоралася дуже добре. Їхній настрій став більш стабільним, вони стали менш імпульсивними, а їхня депресія минула, – сказав Сміт.

За словами вченого, з’ясування того, чому деякі відреагували, а інші ні, стане одним із перших завдань дослідників у новому центрі.

Циркадні ритми

Інші дослідження будуть зосереджені на тому факті, що багато біполярних людей страждають від депресивних епізодів, пік яких припадає на осінь і зиму, тоді як їхня манія посилюється навесні і восени.

– Ми всі почуваємося трохи похмуро взимку порівняно з літом, але це дуже інтенсивний досвід для біполярних людей, і це проблема, що виникає через порушення циркадних ритмів, які контролюють їхній внутрішній біологічний годинник, – сказав Сміт.

Сітківка і радарний сон

Одна зі спроб відповісти на це питання включатиме вирощування клітин сітківки, взятої від людей з біполярним розладом. Вчені використовуватимуть їх, щоб подивитися, як вони реагують на світло і зміну пір року.

Інші технологічні підходи включатимуть використання технології радарного сну. Ці пристрої вимірюють дихання, рух і частоту серцевих скорочень людини і можуть визначити, не спить людина чи ні, і які стадії сну вона проходить.

Науковці зазначають, що насправді існує безліч різних підходів, які можна використовувати для оцінки того, як сон, циркадні та метаболічні чинники можуть впливати на психічне здоров’я людини, і вони мають намір виявити найважливіші з них протягом наступних кількох років.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-22 09:16:12