Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

РФ атакує Україну бомбардувальниками Ту-160, які Київ передав Москві у 1999 році – Схеми

Фото: Getty Images

Російська армія використовує для обстрілів українських міст стратегічні бомбардувальники Ту-160, які у 1999 році були передані Україною до РФ в рамках угоди, якою Київ гасив заборгованість за спожитий газ.

Про це йдеться у розслідуванні Схем.

Росія б’є по Україні українськими Ту-160

В межах матеріалу були Схеми порівняли серійні номери бомбардувальників Ту-160 у документах угоди, яка здійснювалась наприкінці минулого тисячоліття, інформація з авіаційних реєстрів та номери бомбардувальників, які використовує російська армія.

Таким чином, журналістам вдалось встановити 10 українських стратегічних бомбардувальників, які Росія отримала від України: це літаки Ту-160, яким Москва надала інші найменування: Микола Кузнецов (колишній літак ВПС ЗСУ з бортовим номером “10”), Василь Сенько (“11”), Олександр Новиков (“12”), Володимир Судець (“15”), Олексій Плохов (“16”), Андрій Туполев (“18”), Ігор Сікорський (“22”).

Схеми вказують, що мінімум шість колишній українських бомбардувальників перебувають у бойовому складі російського війська.

Журналісти також віднайшли в архівах договір від 1999 року між урядами України (очолював Валерій Пустовойтенко) та РФ (президентом вже був Володимир Путін), в якому Київ ухвалив рішення передати Москві 8 важких бомбардувальників Ту-160, 3 літаки Ту-95МС, а також 575 крилатих ракет Х-55. В обмін на це Кремль компенсував українській стороні борги за газ РФ на суму 275 млн гривень. Саме так сторони оцінили передану техніку та ракети.

Фото: Схеми
Фото: Схеми
Фото: Схеми

Як вказують Схеми, передача літаків та ракет проходила в обхід Верховної Ради, а тому не була узгоджена з українським парламентом.

Окремо у матеріалі йдеться про те, що вартість переданого обладнання була заниженою у десять разів, про що свідчить висновок Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради, яка проводила власне розслідування щодо підриву обороноздатності держави та розкрадань в ЗСУ у період з 2004 по 2017 роки.

У коментарі Схемам другий президент України Леонід Кучма, який був на чолі держави у 1999 році, заявив, що навіть якби стратегічні бомбардувальники залишились на озброєнні України, це навряд чи допомогло у захисті Росії.

– Росія має засоби ППО, здатні протистояти ракетам класу Х-55, у той час як величезні за розміром та відносно низькошвидкісні бомбардувальники ще у перші дні війни стали б легкою здобиччю російських засобів ураження як у повітрі, так і на аеродромах.

Стратегічна зброя навряд чи могла допомогти вирішенню стратегічних завдань України, і вона точно не вписувалася в український масштаб. В нас не було полігонів для випробувань ракет. Ми не мали навіть достатньої для експлуатації цих засобів територіальної протяжності – адже стратегічне озброєння потребує стратегічного простору, – заявив другий президент України.

Нагадаємо, напередодні в Міноборони відреагували на скарги щодо постачання неякісних 120-міліметрових мін у ЗСУ й заявили, що причини нештатного спрацювання цих мін вже розслідує міжвідомча комісія. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Фото: Схеми
Фото: Схеми
Фото: Схеми

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-11-26 23:19:00