Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Раніше неоперабельна онкологія: у Британії вперше видалили пухлину мозку через очну ямку


Хірурги однієї з навчальних лікарень Лідса NHS Trust першими у Великій Британії провели операцію з видалення раніше неоперабельної пухлини головного мозку за допомогою хірургічного доступу через очну ямку. Втручання тривало всього три години, пацієнтка того ж дня встала і пішла.

– 40-річна Рувімбо Кавія стала першою людиною у Великій Британії, якій видалили пухлину головного мозку з запалого синуса – простору під мозком і за очима, – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що багато пухлин у цій частині мозку раніше вважалися неоперабельними або вимагали складної операції, що включає видалення значної частини черепа і переміщення мозку, що може призвести до ускладнень, таких як судоми.

Історія хвороби

Як стало відомо, у 2023 році у Кавії діагностували менінгіому після сильних головних болів, а в жовтні того ж року в неї виявили другу менінгіому.

– У мене були головні болі, які відчувалися як удар струмом по обличчю. Я навіть не могла доторкнутися до шкіри на обличчі, не могла їсти, не могла чистити зуби, це було справді жахливо, – згадує Кавія, яка тепер знову працює медсестрою з реабілітації після інсульту.

Шанс на життя

Кавія, у якої троє дітей, розповіла, що її сім’я скептично поставилася до цієї операції через високий ступінь ризику.

– Я просто сказала їм, що або я це зроблю, або це продовжить рости, і, можливо, я помру. Усе колись буває вперше. Тож ніколи не знаєш, може, це найкращий шанс для мене. І так воно і було, – сказала жінка.

Вона додала, що повернулася з лікарні за кілька днів, і, за винятком дуже маленького шраму і двоїння в очах протягом приблизно трьох місяців, у неї не було жодних побічних ефектів.

Операція

Фахівці лікарні відпрацьовували операцію кілька разів, спочатку з використанням 3D-моделей голови Кавії, а потім у лабораторії з дослідження трупів.

– Таким чином, ми навіть не торкаємося мозку. Це важкодоступна область, і це дає змогу отримати прямий доступ без будь-якого компромісу у вигляді тиску на мозок, – розповів нейрохірург Асім Шейх.

Методику, за якої невелика частина зовнішньої стінки очниці розрізається для забезпечення більшого доступу, розробив його колега щелепно-лицьовий хірург Джітен Пармар.

– Ми застосували нову технологію, щоб значно полегшити операцію. Вона була так добре відрепетирована, що здавалося, ніби ми робили це вже 100 разів – і саме так і має бути під час використання нової техніки, – зазначив хірург.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-20 09:32:00