Революція в лікуванні депресії: у Британії випробовують мозковий імплантат з ультразвуком
Команда британських учених проводить випробування мозкового імплантату, який за допомогою ультразвуку може допомогти пацієнтам із такими захворюваннями, як депресія, наркоманія, обсесивно-компульсивний розлад та епілепсія.
– Новаторський пристрій спробує поліпшити настрій пацієнтів за допомогою інтерфейсу “мозок-комп’ютер”, який безпосередньо змінює активність мозку за допомогою ультразвуку, – йдеться в повідомленні.
Як це працює
Пристрій, який призначений для імплантації під череп, але за межами мозку, картує активність і подає цільові імпульси ультразвуку для включення кластерів нейронів.
Його безпеку і переносимість перевірять на приблизно 30 пацієнтах під час випробування вартістю £6,5 млн, що фінансується Агентством передових досліджень і винаходів Великої Британії (Aria).
Слідом за Ілоном Маском
Випробування стало продовженням стрімкого розвитку технології інтерфейсу мозок-комп’ютер: торік компанія Ілона Маска Neuralink запустила клінічне випробування на пацієнтах із паралічем, а ще одне дослідження було спрямоване на відновлення комунікації в пацієнтів, які перенесли інсульт, шляхом прямого перекладу їхніх думок на мову.
Однак ці технології порушують суттєві етичні питання, коли дані про мозок можуть використовуватися для оцінки придатності людини для працевлаштування або отримання медичної страховки.
Дослідження
В останньому випробуванні NHS включатиме пацієнтів, яким через черепно-мозкову травму тимчасово видалили частину черепа, щоб знизити критичне підвищення тиску в мозку. Це означає, що пристрій можна буде протестувати без необхідності проведення хірургічного втручання.
Учасники носитимуть пристрій для вимірювання активності мозку в місці дефекту черепа протягом двох годин.
Експеримент триватиме три з половиною роки, починаючи з березня, і перші вісім місяців будуть присвячені отриманню схвалення регулювальних органів. У разі успіху вчені сподіваються перейти до повномасштабного клінічного випробування для такого стану, як депресія.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-20 10:32:00