Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Порушення у Міноборони України: результати внутрішнього аудиту

За підсумками внутрішнього аудиту в Міністерстві оборони виявлено порушень на суму понад 10 млрд грн. Йдеться про певні можливі негативні наслідки, які потребують негайного реагування.

Про це розповів заступник міністра оборони Юрій Джигир в інтерв’ю Укрінформу.

Порушення у Міноборони: результати внутрішнього аудиту

– Під час аудиторських досліджень виявлено порушення, неефективні управлінські рішення та ризики в управлінні активами на загальну суму понад 10 млрд грн, – сказав він.

За його словами, певне відшкодування коштів та усунення переважної частини цих порушень організовано безпосередньо під час проведення внутрішніх аудитів.

Зараз дивляться

– Завдяки впровадженню аудиторських рекомендацій було досягнуто економічного ефекту на загальну суму понад 1,5 млрд грн, – пояснив Джигир.

Водночас зауважив, що внутрішній аудит – це стандартизований процес, який триває постійно, а коли Міноборони очолив Рустем Умєров, було затверджено план аудитів за ризикованими сферами.

Заступник міністра розповів, що Служба внутрішнього аудиту до кінця минулого року провела аудити таких процесів, як нарахування та виплати додаткової винагороди за безпосередню участь у бойових діях, закупівлі продуктів харчування, функціональне управління держпідприємствами, організація фінансового та матеріально-технічного забезпечення підрозділів Сил ТрО, а також використання ресурсів у сфері діяльності командувань Сухопутних, Військово-морських та Повітряних сил ЗСУ.

– У той чи інший момент всі стають об’єктами аудиту. Цей процес не швидкий. Міноборони – це величезний механізм зі значною кількістю структурних підрозділів. Але раз на кілька років щонайменше високо ризиковані сфери повинні потрапити в поле зору аудиту, по них повинен бути висновок і відповідне реагування, – наголосив він.

Джигир зауважив, що за підсумками аудитів правоохоронці порушили десятки кримінальних проваджень.

– У 2023 році проведено 204 внутрішні аудити. Ними встановлено втрати ресурсів на суму 1 млрд 311 млн грн. За результатами розгляду переданих до правоохоронних органів матеріалів аудитів внесено відомості про кримінальне правопорушення до ЄРДР – 67, крім того, 79 матеріалів долучено до кримінального провадження, – уточнив заступник міністра.

Крім того, за перший квартал 2024 року завершено 16 внутрішніх аудитів, за результатами яких виявлено втрат ресурсів на понад 1 млрд 812 млн грн, розпочато одне досудове розслідування у кримінальному провадженні та відкрите одне провадження, додав він.

Тиждень тому при МОУ створили новий координаційний дорадчий орган для Департаменту внутрішнього аудиту — Аудиторський комітет, до складу увійшли, зокрема внутрішні аудитори із держав – членів НАТО.

Джерело: Укрінформ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-16 14:43:02