Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Попередить злочинність у майбутньому: в Україні створили реєстр педофілів

В Україні закінчили базовий етап наповнення Єдиного реєстру засуджених за злочини стосовно дітей на сексуальному ґрунті. Він має стати запобіжником від контакту зі злочинцями.

Про це інформує Офіс генерального прокурора.

Наразі за участі ювенальних прокурорів до реєстру внесли дані про всіх кривдників дітей, які вчинили злочини до його створення. Це понад 600 порушників закону. До автоматизованої електронної бази також потрапили ті, чия судимість за злочини знята або погашена.

Зараз дивляться

У реєстрі вказані прізвище, імʼя, по батькові засудженого, дата народження, місце проживання чи перебування, відомості про злочин, за який було винесено вирок. Крім того, туди вноситимуть інформацію про кримінальне покарання, фактичне відбуте ним покарання та порушення правил адміністративного нагляду.

Також окрім правоохоронців, доступ до реєстру отримають директори шкіл і дитячих садочків, керівники державних адміністрацій та голови органів місцевого самоврядування.

– Завдяки цій можливості вони зможуть убезпечити дітей від контакту з особами, які вчинили кримінальні правопорушення на сексуальному ґрунті. І як результат у майбутньому — попередження злочинності стосовно малолітніх та неповнолітніх, — переконані в Офісі генпрокурора.

Наразі ювенальні прокурори працюють над подальшим наповненням реєстру.

Нагадаємо, ще у 2019 році Верховна Рада підтримала створення Єдиного реєстру педофілів, а тестувати його почали у 2021 році.

Також у 2019 році президент України Володимир Зеленський ветував закон про хімічну кастрацію педофілів, згодом і у Верховній Раді його відхилили.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-29 22:14:27