Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Перший пакет у 2023 році: Нідерланди виділяють €274 млн на допомогу Україні

Уряд Нідерландів оголосив про виділення першого у 2023 році комплексного пакета допомоги Україні на загальну суму у €274 млн.

Про це йдеться у спільній заяві міністерки зовнішньої торгівлі та співробітництва з метою розвитку Ліше Шрайнемахер та міністра закордонних справ Вопке Хукстри у Палаті представників Нідерландів.

Цей пакет є частиною зарезервованих урядом Нідерландів €2,5 млрд на підтримку України протягом 2023 року.

Зараз дивляться

Із них €180 млн призначені на гуманітарну допомогу, сільське господарство та відновлення, а решта €94 млн – на нелетальну підтримку українських Збройних Сил, боротьбу з безкарністю та збереження культурної спадщини.

Зокрема €20 млн з “гуманітарної частини” пакета підуть на гуманітарну допомогу, €10 млн – на психічне здоров’я і психосоціальну підтримку, ще стільки ж – на розмінування сільськогосподарських угідь.

Окремо €40 млн будуть спрямовані на закупівлю насіння та обладнання для українського сільського господарства, а ще  €100 млн – на відновлення лікарень і системи охорони здоров’я, енергопостачання, житлового будівництва та інфраструктури.

Що стосується іншої частини пакета допомоги, то €75 млн з нього підуть на зміцнення співпраці між Україною і НАТО, а €14 млн – на створення Реєстру завданих воєнними діями РФ збитків у Гаазі та сприяння розслідуванню воєнних злочинів в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Ще п’ять мільйонів євро буде витрачено на “захист та збереження культури, що визначає ідентичність України”.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-04-04 01:38:10