Канонізацію першого святого-міленіала відклали: чому Ватикан ухвалив таке рішення

Канонізацію блаженного Карло Акутіса, яка мала відбутися 27 квітня у Ватикані, відклали на невизначений термін. Про це йдеться в офіційному повідомленні Святого Престолу, поширеному пресслужбою Ватикану після звістки про смерть Папи Римського Франциска.
Канонізацію Карло Акутіса відклали – що відомо
Євхаристійне богослужіння з обрядом канонізації першого святого-міленіала планували на першу неділю після Великодня. Її також називають Неділею Божого Милосердя. Церемонія мала стати головною подією Ювілею підлітків. Тисячі паломників з усього світу готувалися приїхати до площі Святого Петра, аби стати свідками визначного дійства.
Проте через смерть Вселенського Архиєрея Франциска церемонію вирішили перенести. Нову дату Святий Престол наразі не оголосив, повідомили у пресслужбі Ватикану.
Хто такий Карло Акутіс
Хлопець народився у 1991 році в Лондоні, але більшість життя провів в Італії. Ще з трирічного віку Карло просив батьків заходити до церкви, допомагав бездомним, жертвував кишенькові гроші нужденним. У шкільні роки підтримував однокласників, які переживали розлучення батьків, і заступався за дітей з інвалідністю.
Юнак із захопленням вивчав програмування і створював сайти для католицьких організацій, прагнучи поширювати віру в Бога через інтернет. Саме тому його вже зараз називають “покровителем цифрової епохи”.
У 2006 році, у віці 15 років, Карло помер від агресивної форми лейкемії. Його поховали в місті Ассізі, як він того й хотів. Зараз тіло підлітка зберігається у прозорій труні в храмі Санта-Марія-Маджоре під восковою маскою.
Чому підлітка вирішили канонізувати
Підставою для канонізації стали два дива, які офіційно визнала католицька церква. Перше – це випадок із бразильським хлопчиком, який одужав від рідкісного захворювання підшлункової залози після молитви до Карло та дотику до його футболки.
Друге диво сталося у 2022 році у Флоренції, коли 21-річна дівчина з Коста-Ріки Валерія Вальверде потрапила в аварію на велосипеді, після чого опинилася у критичному стані. Її мати молилася біля труни Акутіса в Ассізі, і стан дівчини несподівано стабілізувався – вона почала дихати самостійно, ворушити руками та розмовляти. Через десять днів її виписали з реанімації, а забій мозку зник.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-04-22 11:17:00