Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Пересадка органів в Україні, чи можна зробити безкоштовно, як отримати послугу — НСЗУ

Експерти Національної служби здоров’я України розвінчали доволі поширений міф про те, що лікування методом пересадки органів недоступне для більшості українців.

– Це неправда. Держава вже кілька років повністю покриває вартість операцій із трансплантації, щоб вони були доступні кожному пацієнту, який її потребує, – йдеться в повідомленні.

Вартість покриває ПМГ

Зазначається, що раніше трансплантація забезпечувалася в рамках пілотного проєкту МОЗ, а з 2024 року трансплантацію покриває Програма медичних гарантій (ПМГ).

Пакет, у межах якого забезпечується безоплатна пересадка органів, називається “Лікування дорослих і дітей методом трансплантації органів”. Вартість трансплантації в медустановах, що мають договір із НСЗУ за цим пакетом, відшкодовується державою.

Що оплачує НСЗУ

НСЗУ оплачує лікарням надання медичних послуг пацієнтам:

  • на дотрансплантаційному етапі;
  • безпосередньо надання послуги з трансплантації;
  • посттрансплантаційний супровід.

– Для кожної з цих трьох медичних послуг визначено відповідні тарифи, за якими НСЗУ, а не пацієнт сплачує лікарні, – наголосили у Службі.

Тарифи за трансплантацію

Приміром, НСЗУ платитиме 41 тис. грн за надання медичної послуги на дотрансплантаційному етапі.

Тариф за трансплантацію залежатиме від трансплантованого органа: за пересадку легень НСЗУ заплатить більше ніж 2,6 млн грн, серця – понад 2 млн грн, печінки – близько 1,4 млн грн, нирки – 800 тис. грн.

Тариф за посттрансплантаційний період також залежить від органу, який пересадили.

Статистика

У 2024 році 36 медичних закладів уклали договори з НСЗУ і надають медичні послуги за пакетом “Лікування дорослих і дітей методом трансплантації органів”. Саме в цих медичних закладах лікування методом пересадки органів буде безоплатним.

Як отримати послугу

Щоб отримати послугу з трансплантації в рамках ПМГ, потрібно мати е-направлення або лікуючого лікаря, або трансплант-координатора (за умови ідентифікації останнього в ЕСОЗ) центру трансплантації.

Пацієнти мають перебувати в листі очікування цього центру трансплантації і дані про них мають бути внесені до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації.

Джерело: НСЗУ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-15 11:35:06