Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Перелік посад, які підлягають бронюванню на період мобілізації – повний список

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Військовозобов’язані чоловіки можуть бути мобілізовані, але деякі категорії мають право на відстрочку.

Посади, які підпадають під бронювання на період мобілізації в Україні у 2024 році — в матеріалі Фактів ICTV.

Перелік посад, які підлягають бронюванню на період мобілізації 2024

Бронювання працівників — це відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.

Зараз дивляться

Адвокат, керівний партнер ЮК Winner Ігор Ясько розказав Фактам ICTV про перелік посад, які підлягають бронюванню на період мобілізації у 2024 році.

Він зазначив, що 17 квітня був ухвалений закон про посилення мобілізації, який, зокрема, передбачає, що бронюванню підлягають працівники які працюють:

  • в органах державної влади, місцевого самоврядування та інших державних органах на посадах, що необхідні для функціонування цих органів;
  • на підприємствах, в установах та організаціях, пов’язаних із забезпеченням виконання мобілізаційних завдань (замовлень);
  • на підприємствах, в організаціях та установах, які критично важливі для забезпечення життєдіяльності населення в особливий період й функціонування економіки;
  • на підприємствах, в організаціях та установах, які здійснюють виробництво товарів, виконують роботи або надають послуги, необхідні для забезпечення потреб ЗСУ й інших військових формувань.

Бронюванню також підлягають кінцеві бенефіціарні власники таких підприємств, які не є їхніми працівниками. Про власників — норма нова.

Порядок та організація бронювання, критерії, перелік посад і професій, а також обсяги бронювання військовозобов’язаних визначаються цим законом та нормативно-правовими актами Кабміну, ухваленими на його виконання.

У перехідних положеннях зазначено, що у Кабміну є місяць з дня публікації документу для того, щоб переглянути перелік критично важливих підприємств і визначитися з новим порядком бронювання:

  • визначити критерії, на основі яких відповідні підприємства, установи та організації будуть віднесені до критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань в особливий період, а їхні працівники підлягатимуть бронюванню;
  • переглянути порядок бронювання військовозобов’язаних із урахуванням вимог цього закону та ухвалити відповідні нормативно-правові акти.

Наприклад, у нинішньому порядку від мобілізації були заброньовані:

  • працівники закордонних дипломатичних установ;
  • представництва донорських установ;
  • виконавці проєктів міжнародної технічної допомоги;
  • представництва міжнародних організацій.

Окремі накази видали також профільні міністерства, бронюючи працівників циркових установ, ансамблів типу Гуцулія, опер, хорів, оркестрів.

Ігор Ясько зазначив, що наразі бронювання надається:

  1. керівництву міністерств;
  2. народним депутатам;
  3. суддям та дипломатам.

Інші державні службовці також можуть отримати бронювання – чиновники категорії А, голови обласних та районних рад, сільські, селищні та міські голови. А чиновники категорії Б та органів місцевого самоврядування – не більше 50% від кількості військовозобов’язаних.

Також нардепи можуть забронювати по два помічники-консультанти. Крім того, у статті 23 визначили, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані державні службовці, які готують висновки до проєктів нормативно-правових актів, проводять їх фахову, наукову, юридичну експертизу та/або експертизу ухвалених нормативно-правових актів.

А також державні службовці, які безпосередньо виконують функції із забезпечення кібербезпеки, кіберзахисту та безпеки інформаційних технологій, роботи з розроблення програмного забезпечення, адміністрування баз даних, впровадження та підтримки новітніх інформаційно-комунікаційних технологій в органах, що забезпечують діяльність президента України, Верховної Ради України та Кабінету міністрів України.

Також не будуть мобілізовувати студентів денної/дуальної форми, на ступінь вище попередньо отриманої, докторантів та осіб, зарахованих до інтернатури.

Детальніше стане відомо після офіційного опублікування закону та підзаконних актів до нього протягом місяця – після 18 травня 2024 року.

Як відбувається бронювання працівників

Бронювання працівників здійснюється за списком, який подається до відповідного державного органу в порядку, затвердженому Кабінетом міністрів.

Проте законом не передбачений точний перелік професій та посад. Кожне підприємство чи орган влади самостійно обирає працівників для бронювання та подає відповідні списки.

У списках необхідно зазначити:

  • назву організації;
  • посаду військовозобов’язаного;
  • військово-облікову спеціальність працівника;
  • обґрунтувати необхідність бронювання певного працівника для забезпечення безперебійного функціонування підприємства.

Спочатку списки для бронювання розглядає Генштаб ЗСУ. Після погодження їх передають до Мінекономіки.

Після цього Мінекономіки надсилає рішення про бронювання роботодавцю та Генштабу ЗСУ для оформлення відстрочок цим особам.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-18 13:24:16