Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Оксана Забужко розкритикувала Оксану Линів

Письменниця Оксана Зібужко, що була в журі на цьогорічному Берлінале, розкритикувала диригентку Оксану Линів, що виправдалася за виконання творів російських композиторів.

Оксана Забужко висловилася про Оксану Линів

Авторка назвала історію з оперою Чайковського Євгєній Онєгін “малоапетитною” та дійшла висновку, що досягнення диригентки сильно перебільшені.

– Ніякої визначної міжнародної кар’єри це “чудо з Бродів”, яким ми так були пишалися, насправді не зробило. Бо справді успішні – це завжди ті, хто може вибирати. І, коли каже “ні”, – перед ними вибачаються за те, що посміли образити, – написала Забужко у Facebook.

У якості прикладу письменниця навела американського піаніста Артура Ґріна, що був відомий в класичних музичних колах як один з найліпших виконавців творів Рахманінова. Проте з 2014 року він відмовився від усіх російських композиторів в своєму репертуарі.

Зараз дивляться

– І почав виконувати натомість українську музику! Записав кілька дисків, Лисенка й Скорика, коли не помиляюсь, підготував кілька концертних програм, – зазначила Оксана Забужко.

Раніше Оксана Линів виправдалася через роботу над оперою Чайковського. Вона заявила, що твори російських композиторів таких як Прокоф’єв, Шостакович, Рахманінов, Стравінський та інших є нібито обов’язковими в репертуарі кожного диригента на міжнародному рівні.

Фото: Оксана Линів, Оксана Забужко

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-13 18:02:24