Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Нейробіологи виявили часові обмеження, поза якими зникає навіть найпалкіша любов

Нейробіологи стверджують, що любов – одна з найбільш вивчених форм поведінки, але водночас і найбільш загадкових.

Ретельне дослідження, що стосується людських почуттів, провели експертки Гелен Фішер і Люсі Браун і, на жаль, вони встановили, що вічної любові, оспіваної поетами, не існує.

Романтичне і палке любовне почуття проходить чотири фази – зародження, прив’язаність, криза і глибока прихильність – і має досить точні часові рамки.

Зараз дивляться

Ці чотири фази проходять у своїх стосунках всі закохані пари.

Любов триває лише 15 місяців

Дослідники вивчали мозкову активність у закоханих на різних етапах стосунків, охоплювали скануванням мозку 17 осіб віком від 50 років, які перебували в довгострокових шлюбах тривалістю понад 21 рік.

Результати дослідження, проведеного докторкою Фішер, підтверджують, що інтенсивне романтичне почуття зазвичай триває від півтора до трьох років.

Перша фаза, відома як ейфорія, охоплює період від шести місяців до двох років. На цьому етапі партнер стає центром усього життя. Будь-які негативні судження відкидаються, а потяг до коханої людини активізується, спричиняючи виділення дофаміну, що відповідає за відчуття задоволення.

Друга фаза – прив’язаність, настає після двох років від початку стосунків. Тут з’являється контроль над ситуацією і почуття прихильності. Постійні думки про партнера змінюються заклопотаністю повсякденними справами. Період триває приблизно три роки.

Третя фаза – криза, настає у стосунках після п’яти років близького спілкування. Тут можливі розставання, які можуть завершитися примиренням або розривом. Колотнеча триває близько двох років. Якщо парі вдасться подолати кризу, стосунки можуть перейти на новий рівень.

Четверта фаза, яку нейробіологи назвали глибокою прихильністю, починається після семи років стосунків. На цьому етапі партнери, подолавши особистісні кризи, цінують у взаєминах почуття спокою та стабільності.

Насправді, стверджує доктор Фішер, кохання або закоханість є коктейлем гормонів щастя, дія яких триває 15 місяців.

В усьому винні гормони

Лиходієм тут є норадреналін, який також потужно виділяється у закоханих.

– Це один із тих гормонів, який вивільняється, коли відчуваємо стрес, – пояснює експертка.

А це, своєю чергою, призводить до тахікардії, підвищення кров’яного тиску, тремтіння рук, підвищує сексуальне збудження та може викликати безсоння.

Крім того, нейронаука показала, що у закоханих також виробляється високий рівень кортизолу, більш відомого як гормон стресу.

Тож любов – величезний стрес для організму.

Щоправда, за словами Гелен Фішер, між 12 і 15 місяцями після початку кохання гормональний сплеск зменшується, і мозок відновлює свою нормальну діяльність, даючи нам чіткіше бачення об’єкта нашого обожнювання.

Джерело: GQ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-04 13:39:23