Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Науседа запропонував створити спеціальний міжнародний трибунал

Президент Литви Ґітанас Науседа запропонував створити спеціальний міжнародний трибунал, щоб притягнути Росії до відповідальності за воєнні злочини в Україні.

Про це Ґітанас Науседа заявив у своєму виступі на Саміті миру, який проходить у Швейцарії.

Воєнна агресія Росії проти України

Президент Литви Ґітанас Науседа заявив, що російська агресія проти України почалася не у 2022 році, а набагато раніше – ще у 2014-му. Тоді Росія анексувала Крим та окупувала частину Донецької та Луганської областей.

Зараз дивляться

Він наголосив, що Путін порушив Статут ООН, розпочавши повномасштабну війну в Україні. Саме тому Росія має припинити війну і безумовно вивести свої війська з території України.

– Мир в Україні можливий лише за повного відновлення територіальної цілісності України, – заявив президент Литви.

За словами Ґітанаса Науседи, усі ультимативні заяви Росії щодо миру лише нададуть Кремлю можливості продовжувати свою агресію.

Трибунал для Путіна

Президент Литви вважає, що неможливо досягти миру в Україні без притягнення винних до відповідальності за воєнні злочини. І це потрібно зробити на основі Статуту ООН.

– Щоб переконатися в цьому, ми хочемо встановити спеціальний міжнародний трибунал. Я закликаю учасників цього саміту приєднатися до такого трибуналу, – сказав Науседа.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-16 14:16:46