Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

NASA знайшло бактерію-мутанта на Міжнародній космічній станції: реальна загроза для Землі

На Міжнародній космічній станції  (МКС) дослідники виявили 13 штамів бактерій під назвою Enterobacter bugandensis, які пов’язані з інфекціями крові. Серед них – бактерію-мутанта.

Бактерії мутували, щоб вижити

Через екстремальне середовище на МКС, як-от високий рівень вуглекислого газу, сонячна радіація мікрогравітація, ці бактерії мутували, щоб вижити.

– Результати дослідження показують, що під час стресу ізольовані на МКС штами стали генетично та функціонально відмінними від своїх земних аналогів, — повідомило NASA.

Різновид E. bugandensis дійсно існує на Землі. Ці бактерії пов’язують із серйозними інфекціями, такими як зараження крові у немовлят, запаленнями сечовивідних шляхів, шкіри та м’яких тканин, а також ендокардиту.

Зараз дивляться

На Землі усі ці хвороби лікуються антибіотиками.

На МКС же знайшли мутовану форму бактерії E. bugandensis, яка виробила стійкість до ліків.

Ця мутація через свою агресивність і стійкість до антибіотиків автоматично зараховується до групи патогенів ESKAPE – бактерій, якими заражаються під час отримання медичної допомоги. І які важко нейтралізувати чи знищити.

Дослідники встановили, що мутантні штами мають зовсім інші гени, які й забезпечують їм стійкість до лікування.

Бактерія-мутант може становити серйозну небезпеку для астронавтів.

Звідки взялися бактерії на МКС

Дослідники вперше виявили мікроорганізми, які живуть серед астронавтів, у 2019 році, проводячи масштабне дослідження грибів і бактерій, що мешкають на МКС.

Науковці ідентифікувала 13 штамів бактерій у трьох місцях МКС: чотири в системі циркуляції повітря, один на тренажері та вісім у ванній кімнаті лабораторії.

Як взагалі бактерія пробралася на МКС? Міжнародна космічна станція була побудована в 1998 році і за останні два десятиліття прийняла 300 астронавтів. Хто з них міг занести небезпечний мікроорганізм в ізольований модуль, встановити вже не можна.

Тепер треба думати, що з цим робити? Перш за все, потрібно забезпечити ефективні профілактичні заходи для здоров’я астронавтів.

А по-друге – унеможливити потрапляння цього мутанта на Землю.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-24 15:46:55