Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

На березі Десни невідомі вкрали носову частину древнього човна

На березі Десни біля Чернігова відрубали та викрали носову частину древнього рибальського човна-довбанки.

Про це повідомляє департамент культури Чернігівської ОДА на Facebook.
 

“«Любителі старовини» відкопали носову частину дубового човна-довбанки, виламали чи відрубали саме носову частину, що нависала над водою. Доля цього фрагменту на сьогодні невідома. Решта човна знаходиться в схилі”, — пише департамент культури.

Археологи під час знахідки човна та після того, як викрали носову частину. ФОТО: Facebook Центр археології та стародавньої історії Північного Лівобережжя

Нагадаємо, 8 серпня 2023 року, археологи повідомили, що знайшли біля Чернігова у Десні рибальський човен-довбанку.

Науковці Інституту археології НАН України обстежили човен, розчистили його частково, сфотографували й створили 3D-модель.

Те, що було видно з-під землі, це 2,7 метра носової частини човна-довбанки з нарощеними дощатими бортами. Археологи припускають, що це рибацький човен-довбанка, такими користувалися рибалки на Десні й Дніпрі від ХVIII до початку ХХ століть. Вони мали довжину від восьми до 12 метрів та до двох метрів ширину. Їх використовували для промислового лову риби.

Човен видовбаний з дубової колоди, що розширюється з 16 сантиметрів до півтора метра. Цей елемент слугував кілем. Обабіч нього були нашиті дошки з верби чи липи, що кріпилися до основи дерев’яними шкантами діаметром до трьох сантиметрів. Вони були прибиті двома залізними цвяхами.

Ширина дошок — 45-50 сантиметрів, товщина — п’ять.

Чим унікальний знайдений на березі Десни біля Чернігова древній човен, та чи можливо помістити його в музей пропонуємо переглянути наш сюжет:

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

suspilne.media
Приєднуйтесь до Телеграм каналу 
https://t.me/My_Nizhyn та Вайбер

Джерело: mynizhyn.com
2023-09-19 16:25:30

Магазин Автозапчастин м.Ніжин