Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Медики Львова видалили 6-річній дитині пухлину всередині кістки на нозі, що стало причиною

Фахівці дитячої лікарні Святого Миколая прооперували 6-річного хлопчика, у великій гомілковій кістці правої ніжки якого утворилася пухлина. Новоутворення завдавало дитині нестерпного болю і могло зупинити ріст кінцівки.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомили співробітники Першого медоб’єднання Львова, до складу якого входить лікарня.

Ударився правою ногою

– Восени Матвій грався на подвір’ї і вдарився правою ногою. Відтоді кінцівка почала боліти. Однак про це дитина зізналася батькам лише за кілька тижнів, коли на гомілці вже з’явилася припухлість, – ідеться в повідомленні.

Зараз дивляться

Батьки негайно звернулися до лікаря. На рентгенівському знімку неозброєним оком було видно, що в кістці відбулися зміни. Але тоді якогось гострого хірургічного захворювання медики не виявили.

Згодом біль у ніжці посилився, а припухлість збільшилася і почервоніла. Тож батьки вирішили шукати порятунку вже в обласному центрі.

Діагноз

Фахівці лікарні Святого Миколая провели КТ-діагностику та попередньо встановили діагноз: доброякісна пухлина кістки. Новоутворення виникло на місці забою і росло не назовні, а всередину кістки. На момент звернення до хірургів воно сягало 6 см.

Тим часом біль, який відчував Матвій, став уже нестерпним. Адже велика пухлина перекривала кістково-мозковий канал і посилила в ньому тиск. Хлопчику було важко ступати на ніжку.

Ба більше, кінцівка навіть могла перестати рости, оскільки новоутворення розташувалося близько до зони росту кістки. Єдиний спосіб цього не допустити і позбавити Матвія болю – операція.

Операція

Хірургам лікарні вдалося повністю видалити пухлину. Однак, на її місці очікувано утворився дефект. Простіше кажучи, дірка, яку необхідно було закрити.

– Щоб штучно з’єднати кістку, ми використовували одинадцяте ребро хлопчика. Воно належить до плаваючих і має здатність відновлюватися самостійно, – пояснив хірург Олександр Калинчук.

За словами медика, дефект було запломбовано власною кістковою крихтою пацієнта. Таким чином, вдалося одномоментно і забрати пухлину, і усунути дефект, що виник внаслідок її видалення.

За словами медиків, втручання тривало близько двох годин і пройшло успішно. Тепер хлопчик швидко відновлюється після операції і готується вже восени піти в перший клас.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-29 13:52:28