Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Люди з дружніми зв’язками рідше вдаються до антидепресантів – дослідження

Фото: Dreamstime

Команда угорських учених Будапештського університету імені Корвіна під час аналізу даних 277 344 мешканців невеликих населених пунктів показала, що люди з дружніми зв’язками, які виходять за рамки їхнього безпосереднього місця розташування, рідше вдаються до допомоги антидепресантів.

Соціальний капітал

Експерти зазначають, що соціальний капітал, термін, що охоплює мережі та відносини, які дають змогу суспільству функціонувати злагоджено, відіграє в цьому контексті ключову роль. Він уособлює довіру, спільні цінності та взаємну підтримку, які скріплюють спільноти.

Попередні дослідження постійно демонструють тісний зв’язок між високим рівнем соціального капіталу та поліпшенням психічного здоров’я, припускаючи, що міцні зв’язки в суспільстві можуть слугувати буфером проти депресії та тривоги.

Дослідження

Угорське дослідження посилило цей зв’язок, вивчивши соціальні мережі та записи про призначення антидепресантів у період з 2011 по 2015 роки.

Результати показали, що люди, об’єднані в тісні місцеві групи, де друзі теж дружать один з одним, рідше вживають антидепресанти. Така згуртованість, ймовірно, забезпечує суттєву емоційну підтримку, сприяючи поліпшенню психічного здоров’я.

Далеко і близько

Цікаво, що дослідження показало, що зв’язки з далекими знайомими і друзями, які проживають в інших містах, були також пов’язані зі зниженням ймовірності вживання антидепресантів.

– Структура і охоплення наших соціальних мереж можуть мати великий вплив на наше психічне здоров’я, що потенційно знижує потребу в антидепресивних препаратах, – зазначають учені.

По суті, розвиток як тісних місцевих зв’язків, так і великих, географічно різноманітних дружніх стосунків може зіграти вирішальну роль у зміцненні психічного здоров’я і підвищенні загальної якості життя без прийому медикаментів, вважають автори.

Джерело: Science Advances

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-03-31 09:16:00