Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лікування раку підшлункової залози, вчені зробили проривне відкриття

Група вчених із Великої Британії та США зробила воістину проривне відкриття в галузі ДНК, яке може допомогти знайти ліки від раку підшлункової залози – одного з найсмертельніших видів онкології.

Нове розуміння

Надія на нові методи лікування з’явилася після того, як дослідники виявили, що поширенню хвороби сприяє вимкнення молекул у ключових генах, що сприяє швидкому зростанню і поширенню захворювання.

– Ця робота надала нове розуміння і знання про те, як поводиться рак, і ми сподіваємося, вона допоможе прокласти шлях до потенційних нових методів лікування в майбутньому, – зазначила Марія Хатзіапостолоу з Центру досліджень раку імені Джона ван Гіста при Університеті Ноттінгем Трент.

Зараз дивляться

Найгірші показники виживання

Рак підшлункової залози – дванадцятий за поширеністю рак у світі, щороку діагностується у понад півмільйона людей. Він має найгірші показники виживання серед усіх найпоширеніших форм захворювання.

За словами експертів, рак підшлункової залози часто діагностують на пізній стадії, коли можливості лікування обмежені, і більш ніж половина пацієнтів помирають протягом трьох місяців після встановлення діагнозу.

Серед відомих особистостей, які померли від цієї хвороби, Алан Рікман, Джон Герт, Стів Джобс і Патрік Суейзі.

Дослідження

Під час дослідження вчені проаналізували зразки здорових тканин, а також тканин раку підшлункової залози. Вони виявили, що рак підшлункової залози запускає процес, відомий як метилювання ДНК, змушуючи молекули в зазвичай корисному гені HNF4A відключатися, що дає змогу пухлинам рости надзвичайно швидко.

Ген HNF4A має вирішальне значення для здоров’я людини, оскільки він допомагає багатьом органам тіла функціонувати належним чином. Але дослідники виявили, що рак підшлункової залози може приховано відключати переваги гена.

– Втрата HNF4A стимулює розвиток і агресивність раку підшлункової залози, і тепер ми знаємо, що це корелює з поганою виживаністю пацієнтів, – пояснила Хатзіапостолу.

Ефективне лікування в майбутньому

У проєкті також взяли участь науковці з Ноттінгемського університету, Стенфордського університету, Каліфорнійського університету та медичного центру Cedars-Sinai в Лос-Анджелесі.

За словами дослідників, цей проєкт може призвести до розробки більш ефективних варіантів лікування в майбутньому.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-15 10:23:09