Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лікування кашлю антибіотиками не дає необхідного ефекту — дослідження

Команда вчених Медичного центру Джорджтаунського університету під час дослідження з’ясувала, що антибіотики неефективні за більшості інфекцій нижніх дихальних шляхів.

За словами вчених, використання антибіотиків не мало помітного впливу на тяжкість або тривалість кашлю, навіть якщо була присутня бактеріальна інфекція.

Призначення антибіотиків

Інфекції верхніх дихальних шляхів зазвичай включають застуду, біль у горлі, інфекції носових пазух і вушні інфекції.

Зараз дивляться

За словами експертів, інфекції нижніх дихальних шляхів, як правило, потенційно більш небезпечні, оскільки близько 3-5% цих пацієнтів страждають на пневмонію.

– Але не у всіх є легкий доступ до рентгена, тому лікарі, як і раніше, призначають антибіотики без будь-яких інших ознак бактеріальної інфекції, – йдеться в повідомленні.

Крім того, за словами вчених, пацієнти звикли очікувати антибіотиків від кашлю, навіть якщо вони не допомагають. У той час, як основні ліки, що полегшують симптоми, плюс час дозволяють позбутися інфекцій у більшості людей.

Дослідження

Зазначається, що всі антибіотики, що призначаються в цьому дослідженні при інфекціях нижніх шляхів, були зазвичай використовуваними для лікування бактеріальних інфекцій.

Але аналіз показав, що у 29% людей, яким давали антибіотик під час першого візиту до лікаря, не було жодного впливу на тривалість або загальну тяжкість кашлю порівняно з тими, хто не отримував антибіотик.

– Лікарі переоцінюють відсоток бактеріальних інфекцій нижніх шляхів, як і свою здатність відрізняти вірусні інфекції від бактеріальних, – зазначають дослідники.

За словами вчених, більшості пацієнтів противірусні препарати не потрібні, оскільки існують тільки два респіраторні віруси, для лікування яких є ліки, це грип і Covid-19. Для всіх інших вірусів їх немає.

Надмірне використання антибіотиків

За словами експертів, надмірне використання антибіотиків може призвести до запаморочення, нудоти, діареї та висипань, а також, з імовірністю близько 4%, до більш серйозних побічних ефектів, включно з:

  • анафілаксію, яка є тяжкою, небезпечною для життя алергічною реакцією;
  • синдрому Стівенса-Джонсона, рідкісне серйозне захворювання шкіри та слизових оболонок.

Ще однією серйозною проблемою, пов’язаною з надмірним використанням антибіотиків, є резистентність, яка, за заявою Всесвітньої організації охорони здоров’я, знижує тривалість життя і веде до безпрецедентних витрат на охорону здоров’я та економічних втрат.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-16 14:47:19