Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Лікарі застерігають: прийом деяких ліків у спеку може мати негативні наслідки

Фармацевти і лікарі застерігають – сильна спека та деякі ліки можуть бути ризикованим поєднанням.

Посилюються відомі побічні ефекти, з’являються нові

Екстремальна спека, яка й сама по собі загрожує здоров’ю, може підступно завдати удару ще й через ліки, посилюючи побічні ефекти поширених препаратів.

Крім того високі температури повітря, відключення електроенергії можуть пошкодити ліки, що потребують охолодження, приміром, інсулін. Через спеку з’являється ризик виведення з ладу медичної техніки і засобів – так, є випадки, коли інгалятори вибухають, а інжектори адреналіну не працюють.

Зараз дивляться

Фармацевт з фармацевтичного коледжу Університету Флориди Бредлі Філліпс та сімейний лікар з Медичного коледжу Бейлора в Х’юстоні Майк Рен навели цілий список препаратів, прийом яких у спеку може викликати непередбачувані побічні ефекти.

Які ліки можуть викликати проблеми у спеку

Таблетки від артеріального тиску, які зменшують рідину в крові, можуть призвести до зневоднення.

Бета-блокатори можуть зменшити приплив крові до шкіри і таким чином зменшити відчуття спеки, тобто, приховати реальну небезпеку і необхідність вжити якихось заходів для порятунку від високих температурю

Аспірин та безрецептурні знеболювальні знижують рівень рідини та натрію, що ускладнює протистояння організму високим температурам.

Деякі ліки — антибіотики, протигрибкові засоби та засоби від прищів — можуть підвищити чутливість до сонця, викликаючи висипання та сонячні опіки.

– Якщо ви приймаєте їх, раджу залишатися під парасолькою та використовувати сонцезахисний крем, а краще взагалі обмежити перебування на вулиці , – наголошує сімейний лікар Майк Рен.

Пити воду, відмовитися від алкоголю

Фармацевт Бредлі Філіпс зазначає, що високі температури не тільки збільшують побічні ефекти ліків, а й можуть призвести до запаморочень і навіть втрати свідомості. Як наслідок – можливі падіння і отримання травм.

– Особливо підкреслю, алкоголь у цьому випадку збільшує небезпеку, – додає Філліпс.

Медики одностайні в тому, що в спеку треба постійно зволожувати організм, тобто, багато пити. Води – а не соків, лимонадів, морсів. І не чекати, доки тіло повідомить вам, що відчуває спрагу. Просто потроху пийте воду цілий день.

Дослідники зі США та Австралії кажуть, що деякі поширені застереження щодо спеки та ліків не підтверджені науково. Так, ВООЗ підтримала занепокоєння стосовно прийому у спеку лише чотирьох з 11 категорій ліків.

Але в міру того, як зміна клімату прискорюється, частішають і стають тривалішими хвилі екстремальної спеки, не вдасться обійти увагою вплив ліків, які приймають мільйони людей.

Джерело: MedicalXpress

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-13 10:25:07