Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Компенсація у разі смерті військового: основні зміни

Фото: Генштаб ЗСУ

Президент України Володимир Зеленський, підписав закон, що розширює перелік осіб, які мають право на отримання одноразової грошової допомоги (ОГД), наданої членам сім’ї загиблого військовослужбовця. Про це свідчать дані у картці законопроєкту №9226 на сайті парламенту. Що про це відомо – читайте в матеріалі.

Компенсація у разі смерті військового: що відомо

Ініціатива призначена для забезпечення рівних соціально-правових гарантій усім членам родин загиблих захисників державного суверенітету та життя в Україні. Згідно зі змінами, право на складання особистого розпорядження на випадок загибелі тепер розповсюджується на низку категорій громадян, таких як:

  • рятувальники;
  • військовослужбовці;
  • працівники критичної інфраструктури;
  • державні службовці;
  • поліцейські та інші.

Після того, як уряд приведе нормативно-правові акти у відповідність до нового закону, визначені категорії громадян зможуть встановлювати, кому і в якому обсязі буде надана одноразова грошова допомога у випадку їхньої смерті або загибелі. З метою забезпечення можливості складання особистих розпоряджень, уряд повинен привести нормативно-правові акти у відповідність до нових вимог до квітня 2024 року.

Зараз дивляться

Незалежно від змісту особистого розпорядження, одноразову грошову допомогу матимуть право отримати малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти, непрацездатна вдова (вдівець), та непрацездатні батьки загиблої (померлої) особи.

У випадку відсутності особистого розпорядження, право на отримання грошової допомоги мають інші категорії осіб, включаючи дітей, утриманців, батьків, внуків та інші особи, які були зазначені відповідно до чинного законодавства.

Одноразова грошова допомога: що відомо

Сім’ї загиблих військових також мають право на компенсацію у вигляді одноразової грошової допомоги в розмірі 15 мільйонів гривень від держави. Термін подання заяв на отримання допомоги – три роки з моменту смерті військовослужбовця.

Сьогодні порядок призначення та виплати ОГД регулюється рішеннями Кабінету міністрів України та Міністерства оборони.

Для отримання одноразової грошової допомоги (ОГД) сім’ям військовослужбовців, які виконували службу в Збройних Силах України, необхідно звернутися до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (ТЦКСП), незалежно від їхнього місця реєстрації.

Сім’ї загиблих військовослужбовців, які служили в Нацгвардії, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Головному управлінні розвідки Міноборони, Держспецзв’язку, Державній прикордонній службі, Державній спеціальній службі транспорту та інших відомствах, повинні звертатися безпосередньо до цих формувань для отримання ОГД.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Сума одноразової грошової допомоги у розмірі 15 млн грн розподіляється порівну між усіма членами сім’ї, які мають на це право, і виплачується частинами.

Перша виплата складає 1/5 від призначеної суми ОГД (тобто 3 млн грн), а решта (4/5 суми) виплачується державою частинами протягом 40 місяців, приблизно по 300 000 грн на місяць.

У випадку, якщо один з отримувачів відмовляється від своєї частки, ця сума розподіляється порівну між іншими членами сім’ї й засвідчується нотаріально (у консульстві України).

Якщо після призначення та виплати ОГД у повному розмірі звертаються інші особи, які мають право на отримання допомоги, питання про перерозподіл суми вирішується за взаємною згодою або в судовому порядку.

війна, Війна в Україні

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-29 14:55:42