Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Іран та Ізраїль: конфлікт двох країн

Вночі 13 квітня Іран безпрецедентно атакував Ізраїль, вкотре нагадавши всьому світу, наскільки нестабільною є політична ситуація на Близькому Сході.

Попри те, що Ізраїль та Іран є найвпливовішими державами в регіоні та багато років ведуть тіньову війну, прямого збройного протистояння між ними не було, навіть навпаки: під час ірано-іракської війни 80-х років Ізраїль зайняв позицію Тегерана, постачаючи йому зброю та навчаючи війська.

Чому ж Іран напав на Ізраїль у 2024 році і що спричинило ескалацію – читайте на Фактах ICTV.

Зараз дивляться

Ірано-ізраїльський конфлікт – передісторія

Системне погіршення відносин колишніх партнерів Ізраїлю та Ірану розпочалося після ісламської революції у 1979 році, коли Тегеран почав вибудовувати свою політику за вектором протистояння сіонізму та експорту релігії ісламу.

З того часу держави ведуть проксі-війну, в яку втягнуті спецслужби обох республік, а також численні проксі (посередники, виконавці) Ірану в Іраку, Сирії, Лівані, Палестині та Ємені.

Для сучасного іранського режиму Ізраїль – справжня “кістка в горлі” Близького Сходу, яка загрожує всьому людству. Тегеран безкомпромісно заперечує право держави Ізраїль на існування, а протистояння із нею названо священним обов’язком всіх мусульман.

Вторгнення ХАМАС 7 жовтня

Після вторгнення терористичного угруповання ХАМАС в Ізраїль 7 жовтня відносини Єрусалиму з Тегераном напружилися ще більше.

Іранські політики відкрито підтримали криваві дії палестинських угруповань та засудили відповідь ЦАХАЛу у зоні сектору Гази, назвавши бомбардування житлових будинків геноцидом.

Чому Іран атакував на Ізраїль 13 квітня

На початку квітня в будівлі консульства Ірану в Дамаску, Сирія, стався вибух, внаслідок якого загинули 13 людей, серед них семеро членів Корпусу вартових Ісламської революції (КВІР), який є впливовою військово-політичною силою в Ірані.

Тегеран негайно звинуватив у цьому Армію оборони Ізраїлю, хоча останній не підтвердив і спростував свою причетність.

Саме цей інцидент, за словами членів КВІР, спричинив запуск у бік Ізраїлю понад 300 ракет і безпілотників у ніч з 13 на 14 квітня.

Іран, Війна в Ізраїлі

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-15 21:10:52