Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Hamster Kombat: що це за гра та чим вона небезпечна для українців

В Україні швидко набрала популярність гра Hamster Kombat, де користувачі заробляють монети за допомогою кліків по екрану та виконання завдань. Виявилося, що віртуальний хомʼяк може бути небезпечним для українців, адже гра має російський домен.

Hamster Kombat – що це та в чому небезпека

Гра Hamster Kombat здобула популярність в нашій країні завдяки обіцянкам легкого заробітку та поширенню інформації про неї в Instagram, TikTok та Telegram.

Ця гра копіює застосунок Notcoin, де також треба заробляти монети через клікі, які потім можна обміняти на криптовалюту. Проте у випадку з Hamster Kombat маємо ще й російський слід.

Зараз дивляться

Про те, що в грі відсутня політика конфіденційності написала в соцмережі X (раніше Twitter) користувачка з ніком злата прага. Вона зауважила не лише російське походження гри, а й слово kent у посиланнях, що звучить так само як сленгове звернення “кент”, що часто вживають росіяни.

Перевірка, проведена виданням AIN, підтвердила, що Hamster Kombat дійсно зареєстрований через RU-CENTER Group, а в реєстраційних даних вказано Москву як місце розташування реєстранта чи адміністратора.

Скрин з ресурсу Who.is

RU-CENTER Group – один з найбільших реєстраторів доменних імен та хостинг провайдерів, що входить у холдинг РБК. Російські компанії зобов’язані зберігати дані користувачів на серверах та надавати їх силовикам на вимогу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Саме це викликає серйозні безпекові проблеми для українців. Адже дані користувачів можуть бути використані представниками ворожих структур.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-28 19:56:37