Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Гучний скандал з допінгом: атлети з КНР взяли медалі Ігор-2020 після провалених тестів

За сім місяців до літніх Олімпійських ігор у Токіо-2020, що відбулися у 2021 році, 23 провідні китайські плавці отримали позитивні допінг-проби на заборонену речовину триметазидин.

Допінг у китайських плавців перед Олімпіадою-2020

Як пише газета New York Times, попри це їм дозволили уникнути покарання та продовжити змагання. Китайське антидопінгове агентство CHINADA провело розслідування і назвало звіти “оманливими”, заявивши, що позитивні результати були отримані ненавмисно і мали “надзвичайно низьку концентрацію”.

Зазначається, що кілька спортсменів з позитивними допінг-пробами виграли медалі на Іграх у Токіо, зокрема три золоті. Багато з них досі виступають за Китай, а деякі, як дворазова золота призерка Чжан Юйфей, ймовірно, знову боротиметься за медалі на цьогорічних літніх Іграх у Парижі.

Зараз дивляться

Розслідування The New York Times показало, що цей епізод різко розділив антидопінговий світ, де рекорд Китаю вже давно став гарячою темою. Американські чиновники та інші експерти заявили, що плавців слід було відсторонити від змагань або оприлюднити їхні імена до завершення розслідування.

Припускається, що відповідальність за це лежить на китайських спортивних чиновниках, міжнародному керівному органі плавання – Всесвітній водній федерації (World Aquatics) та Всесвітньому антидопінговому агентстві (ВАДА).

Як відреагувала ВАДА на інформацію про допінг китайців

На своєму офіційному сайті антидопінговий орган опублікував заяву, яку почав з того, що ВАДА хоче надати додаткову інформацію щодо групи 23 китайських плавців та їхніх позитивних допінг-проб після “деяких оманливих і потенційно наклепницьких публікацій у ЗМІ”.

Водночас, у ВАДА підтвердили інформацію про позитивні результати тестів на заборонені речовини, але цей факт не оприлюднили і дозволили плавцям взяти участь в Іграх в Токіо.

У їхній заяві йдеться, що вони були проінформовані про рішення CHINADA щодо спортсменів, які не пройшли тест на заборонені речовини. Антидопінгове агентство зазначило, що проконсультувались із зовнішніми експертами, щоб перевірити теорію ненавмисного забруднення.

Врешті, агентство дійшло висновку, що потрапляння забороненої речовини у проби могли бути “ненавмисним”, тому такі спортсмени не будуть вважатись винними.

— ВАДА дійшло висновку, що не може спростувати ймовірність того, що джерелом забруднення було саме TMZ, і це узгоджується з аналітичними даними у файлі. ВАДА також дійшло висновку, що, враховуючи конкретні обставини… спортсмени не будуть вважатися винними або необережними, – йдеться в заяві органу.

Без пом’якшувальних обставин спортсмени, які провалили тест на допінг, зазвичай отримують бан на 2-4 роки, а в разі повторного порушення можуть отримати довічну дискваліфікацію.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-22 13:42:20