Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Головні причини для виведення капіталу з Росії та розорення економіки агресора

Економіка Росії за рік війни помітно пошарпалася: санкції, які запровадили проти країни-агресора, закрили майже увесь доступ до валютного ринку, пішли великі бізнеси та інвестори, нафтогазові доходи скоротилися в лютому на 46% (до 521 млрд рублів) порівняно з минулим роком, чистий прибуток банківського сектору впав на 92%, приблизно $300 млрд золотовалютних активів ЦБ РФ заморожено.

А росіяни, які злякалися війни, за 2022 рік вивели з країни половину від залишків у російських банках приватних вкладів, які залишилися в країні.

Тривала війна виявилася непосильно дорогим задоволенням для російського уряду, в якого з січня вже не вистачає грошей на зарплати бюджетникам.

Зараз дивляться

За даними Росстату, заборгованість перед вчителями вже становить до 152 млн рублів (станом на березень). Ця ситуація погіршуватиметься, тому що нових статей бюджетних доходів в економіці ворога не передбачають.

У результаті російський уряд почав витрачати свою останню резервну валюту — китайський юань, щоб компенсувати падіння доходів від нафтогазової галузі.

І ми точно знаємо, що ці гроші підуть не на поліпшення добробуту ще більш зубожілих громадян, а на бомбардування наших міст.

Такими темпами внаслідок розтрати останніх грошей на продовження війни, російський уряд скоро дійде до вилучення банківських вкладів росіян, які оцінюються приблизно в 40 трлн рублів.

Так, на початку березня, Банк Росії продовжив ще на пів року, до 9 вересня, обмеження на зняття готівкової іноземної валюти з банківських рахунків.

Путін під час свого одіозного виступу 21 лютого доручив уряду простимулювати громадян вкладати кошти в депозити, водночас страхування вкладів поширюється, як і раніше, тільки на суму в межах 1 400 000 рублів.

Агресори бояться залишитися без грошей власних громадян, які стануть останнім військовим фондом через брак інших ресурсів.

Отже, потрібно сприяти якнайшвидшому виведенню коштів із країни та повністю розорити Росію.

Виведення капіталу з РФ — ключове завдання всіх запроваджених санкцій

Міжнародні економічні санкції проти Росії, які ввели рік тому, призначені для максимального ослаблення економіки ворога всіма можливими способами:

  • заморожуванням зовнішніх активів країни-агресора та її громадян, наближених до військової влади; 
  • торговими обмеженнями;
  • повною забороною на валютні операції;
  • продажем цінних металів і дорогоцінного каміння;
  • виведенням грошей звичайних громадян за кордон.

Мета не тільки в тому, щоб замкнути економіку РФ усередині себе, а й щоб залишити її без сил і ресурсів до самопідтримки, максимально вивести будь-який капітал, на який можна придбати ракети та дрони, зокрема гроші приватних громадян.

Саме тому їх досі приймає низка банків Західної Європи за розпорядженням США в рамках абсолютно легальних процедур із відкриття карток і рахунків після всіляких перевірок особистості, походження коштів і, звісно, за санкційними базами.

Виведені з РФ гроші працюють на економіку інших країн

Гроші рухаються тільки в одному напрямку — з Росії, назад їх ніхто не переказує, й іноземні банки не проводять такі платежі. Ці кошти назавжди залишаються за межами РФ, витрачаються на місцевих ринках і зберігаються у вигляді депозитів на рахунках.

Банки, своєю чергою, завжди активніше вкладають гроші іноземних громадян у більш ризикові операції з метою отримання максимального прибутку, і в такий спосіб виведені з РФ кошти працюють проти економіки країни-агресора і збільшують економічний потенціал країн, де вони осіли.

Так, за 11 місяців 2022 року від початку війни економіка Узбекистану поповнилася $14,5 млрд грошей російських переселенців — унаслідок цього річний ВВП країни зріс на 5,7%. У Вірменію назавжди виїхали $3,2 млрд, у Грузію — $2,1 млрд.

Як змінився обсяг переказів з Росії, в $ млрд

Фото: Дані центральних банків країн (investincorp.org)

Європейські країни не розголошують такої статистики, але судячи з обсягів витоку грошей до країн Центральної Азії, де росіянам найпростіше відкрити банківські рахунки, навіть з урахуванням регуляторних перевірок, які посилилися, та обсягу документів, який збільшився, можна скласти уявлення про те, як капітал розподіляють країнами цивілізованого світу, і він працює на світову економіку без найменших шансів повернутися назад.

Менше капіталу в РФ — менше сплачених податків для фінансування війни

Із січня 2023 року Росія ввела прибутковий податок за банківськими депозитами — 13% із сумарного доходу понад 75 тисяч рублів з усіх вкладів.

Це черговий крок уряду Росії для поповнення військового бюджету — ні на що інше російська скарбниця зараз практично не витрачається, і це чергова відкрита заява про власне безсилля підтримувати на плаву економіку, яка тоне.

Незліченні ракети для артилерійських обстрілів нашої країни обходяться військовим злочинцям занадто дорого, і вони шукають будь-які лазівки хоч якось нашкребти кошти для щоденних атак.

Виведення приватного капіталу з РФ позбавить їх можливості фінансувати війну за рахунок податкових відрахувань і зітре в пил будь-які надії конфіскувати кошти громадян для продовження війни, коли інших ресурсів не виявиться.

Момент цього провалу близький, і що активніше росіяни продовжуватимуть виводити гроші до інших країн, то скоріше в економіці агресора закінчаться кошти не лише на будь-які військові наступи в Україні, а й на оборону анексованих територій, і то скоріше ми виграємо цю війну.

Гроші росіян мають покинути країну для падіння економіки й ослаблення сил ворога

Оскільки в початковому проєкті антиросійських санкцій закладена втеча капіталу з Росії, не можна ігнорувати цей факт для досягнення перемоги.

Наразі це колективна відповідальність наших союзників щодо вилучення коштів з військової тиранічної економіки з метою сконцентрувати весь капітал у ліберальних демократичних країнах, які разом з нами борються за незрозумілі ворогу людські свободи кожного дня.

Свобода обігу грошей та їхнього припливу до економік країн, які підтримують Україну фінансовою та військовою допомогою для боротьби з агресивним нападом, — це ключ до перемоги над диктаторським режимом загарбника, від якого прагнуть урятувати накопичення власні громадяни.

Немає сенсу цьому опиратися, навпаки, потрібно приймати кошти росіян у будь-яких обсягах, бо щойно вони залишать юрисдикцію РФ, їхнє призначення моментально зміниться від військового резерву до ліберального капіталу, покликаного знищити ворога.

Жорсткі регуляторні перевірки росіян під час відкриття рахунків у банках Західної Європи покликані лише убезпечити ці країни та їхні фінансові інститути від вторинних санкцій, але аж ніяк не обмежити доступ громадян РФ до виведення капіталу у вільні від військової агресії юрисдикції, чиї цінності ми поділяємо.

Виснаження економіки РФ — ключове завдання України та союзників на шляху до перемоги

Як показують економічні дані з Росії, військовий бюджет ворога розраховували тільки на “маленьку переможну війну”, яка від початку була приречена на провал.

Фінансові резерви ворога не передбачали затяжні місяці артилерійських атак і безперебійні поставки озброєння.

За рік руйнівної війни це більш ніж очевидно: дефіцит федерального бюджету РФ за перші два місяці 2023 року становив 2,58 трлн рублів за річного плану нестачі в 2,925 трлн рублів.

Грошей для продовження війни настільки не вистачає, що російські “військові стратеги” почали розконсервовувати старі радянські танки, які кинули на наших землях боягузи, коли тікали від смерті. 

Це божевілля триває, доки у російського уряду ще є доступ до коштів населення для втілення своїх завойовницьких планів.

Щойно цей ресурс вичерпається і гроші будуть виведені, економіка Росії залишиться в болісній агонії та схлопнеться зсередини, не залишивши військовим злочинцям жодних шансів на продовження нападу.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Занепад економіки РФ — стратегічне завдання України для перемоги у війні та відстоювання своїх законних територій. Так ми переможемо ворога зсередини, позбавимо його будь-яких сил на зовнішню експансію, і Росія забуде про будь-які війни назавжди.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-27 18:15:59