Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Гіперзвукова ракета Циркон – в КНДІСЕ підтвердили удар РФ ракетою Циркон

Росія здійснила удар 7 лютого по Києву гіперзвуковою ракетою 3М22 Циркон.

Про це у своєму Telegram-каналі повідомив директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) Олександр Рувін.

Він заявив, що експертами Науково-дослідного інституту проводиться дослідження російських ракет, якими ворог 7 лютого 2024 року атакував Україну.

Зараз дивляться

Рувін додає, що за даними з відкритих джерел відомо, що Циркон – це протикорабельна гіперзвукова крилата ракета, яка була прийнята на озброєння у січні 2023 року.

Як підтвердили удар ракетою Циркон

– За попередньою інформацією, дійсно маємо наявний факт використання ракети 3М22 Циркон. Про це свідчить маркування на частинах та уламках, ідентифікація вузлів і деталей, особливості відповідного типу зброї. Ракета спрямовувалась у зону, де немає військових об’єктів, постраждала цивільна інфраструктура та мирні люди, – йдеться у повідомленні.

За словами Рувіна, у російських ракетах є деталі, які можуть застосовуватися одразу в кількох типах виробів, інші – вузли лише для конкретних зразків.

– У цьому випадку бачимо елементи, які характерні саме для ракети типу 3М22 Циркон. Специфічні маркування мають частини та уламки реактивного двигуна та рульових механізмів, – пише він.

Директор КНДІСЕ додає, що ракета Циркон складається з комплектуючих вузлів, що позначаються відповідним маркуванням 3Л22, 3В22 тощо.

– Тобто літера може відрізнятися, але загальне маркування для ракет – 3М22. На кількох уламках шляхом лазерного гравіювання та методом тиснення виконано надпис 3Л22, що свідчить про конкретний вузол з конкретного виробу. Крім того, болти на рульових механізмах мають маркування у вигляді цифр 26, що є особливістю Циркону, – пише він.

За його словами, інші маркування на уламках ракети вказують на дату виробництва її складових компонентів − це кінець 2023 і початок 2024 років.

– Це означає, що ракета була зібрана нещодавно, – додає він.

Водночас у наявному екземплярі ракети мікроелектроніку майже вдалось зберегти, у зв’язку із чим вона практично не піддається аналізу через фізичні пошкодження.

Наразі фахівцями здійснюються заходи для визначання складу металу з фрагментів корпусу ракети та термоізоляційних матеріалів. Однак значна фрагментація ракети ускладнює ідентифікацію.

– Однак уже можемо сказати, що зброя не відповідає заявленим ворогом тактико-технічним характеристикам. У ході подальшого експертного дослідження вся можлива інформація буде деталізована, – резюмує він.

Детальніше про ракету 3М22 Циркон – читайте на Фактах ICTV.

Нагадаємо, раніше експерти з Defense Express повідомляли, що під час масованої російської атаки по Україні 7 лютого, Росія, ймовірно, використала для удару по Києву гіперзвукову ракету 3М22 Циркон.

Фото: КНДІСЕ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-12 20:50:35