Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Гіацинт: як доглядати у домашніх умовах

Гіацинт можна вирощувати не лише на подвір’ї, а й у себе на підвіконні. Якщо все робити правильно та знати певні нюанси, рослина добре почуватиметься у кімнатних умовах та буде квітнути пишно й довго. Як доглядати за гіацинтом вдома, все, що потрібно знати про полив, підживлення та пересадку – Фактам ICTV розповів наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Особливості гіацинта: що це за квітка та кому підходить

Гіацинт — багаторічна цибулинна рослина, яка прекрасно росте у горщику на підвіконні. Це не примхлива квітка, тож за її вирощування можна братися навіть тим, у кого немає багато вільного часу.

– Гіацинт – це зовсім не примхлива багаторічна цибулинна рослина. Вона чудово підійде людям, які не готові витрачати багато часу та зусиль на догляд за рослинами. Гіацинти можна вирощувати як на вулиці, так і в домашніх умовах, – розповідає наш експерт з рослин.

Прекрасні гіацинти – теплолюбні рослини, які квітнуть з квітня до червня. Загалом же тривалість цього чудового періоду невелика, приблизно два тижні.

Зараз дивляться

Гіацинти можуть бути блакитного, бузкового, рожевого, червоного, білого, жовтого і навіть чорного кольору. Суцвіття рослини утворені з квіток діаметром 2-3 см, у різних сортів їх кількість варіюється від 12 до 35 і може досягати навіть 50 штук.

Гіацинт: як доглядати за квіткою у домашніх умовах

Головне у догляді за будь-якою рослиною – це полив, і гіацинт у цьому не виняток. Експерт запевняє, що найкраще поливати дощовою або талою водою, підігрітою до кімнатної температури.

– Гіацинти варто поливати відстояною м’якою водою кімнатної температури лише після підсихання верхнього шару грунту, – розповідає наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Зазвичай гіацинтам достатньо до двох поливів на тиждень. Але знову ж таки, орієнтуйтеся на ґрунт – якщо він підсох, саме час його зволожити.

Фото: Pixabay

Проте поливати гіацинти варто дуже обережно, щоб краплі води не потрапляли на квіти, а струмінь – на цибулину. Тобто зволожуйте сам ґрунт по периметру горщика.

Ще однією складовою догляду за гіацинтом є правильно підібраний ґрунт.

– Для нормального розвитку їм необхідний пухкий, добре дренований субстрат, – говорить Олексій Колесник.

Увагу варто звернути на pH ґрунту, цей показник не повинен бути нижчим за 6,5. До його складу має обов’язково входити дернова та листова земля, пісок.

Скільки потрібно світла гіацинту та де його краще розміщувати

Гіацинти полюбляють сонечко, тож їх краще поставити у південних частинах оселі.

– Гіацинт – світлолюбна рослина, тому квітку бажано розміщувати у південних, добре освітлених частинах будинку, – розповідає наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Також ставити гіацинт варто в місці без протягів і подалі від батареї – прохолода продовжить його цвітіння, натомість спека може призвести до почорніння кінчиків листя і засихання частини квіткових бруньок. Оптимальна температура повітря для квітучого гіацинта 15-20°С.

Фото: Pixabay

Зазначимо, що через доволі сильний запах не варто розміщувати гіацинт у спальні – у маленьких приміщеннях концентрація аромату може бути досить токсичною. Натомість рослина у літній період прекрасно почуватиметься на терасі, у саду, на балконі або на будь-якій іншій добре вентильованій території.

Чи підживлювати гіацинт та як часто проводити процедуру

Один із найважливіших моментів у догляді за гіацинтом – підживлення.

– Гіацинти варто підживлювати двічі-тричі на рік – після висадки цибулини у ґрунт, перед і після цвітіння, – каже Олексій Колесник

Зазвичай кімнатну квітку підгодовують універсальним рідким добривом для цибулинних квітів. Поживний розчин вносять у вологий ґрунт.

– Найкраще підійдуть комплексні добрива для цибулинних квітів, – додає експерт.

Коли потрібно пересаджувати та як робити це правильно

Пересадку потрібно робити щороку після закінчення цвітіння. Маніпуляцію проводять з вересня до листопада.

– Під час пересадки варто відбракувати хворі та пошкоджені цибулини, – зауважує наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Висаджувати гіацинти потрібно на глибину до чотирьох сантиметрів, а цибулини в рядок варто розміщувати на відстані 5 см одна від одної.

Після пересадки варто рясно полити квітку та поставити її у прохолодне місце на декілька місяців. Це необхідно для закладання бруньок.

Але пам’ятайте про токсичність гіацинта – цибулини квітки отруйні та містять щавлеву кислоту. Тож робота з ними може викликати легке подразнення шкіри. Через це пересадку рекомендують здійснювати у захисних рукавичках.

Що робити, щоби гіацинт цвів

Якщо дотримуватися всіх вищеописаних умов, то ваш гіацинт обов’язково зацвіте. Не забувайте про гарне освітлення та вчасну боротьбу зі шкідниками.

– І тоді гіацинт обов’язково порадує вас пишним, ароматним цвітінням, – запевняє Олексій Колесник.

Догляд за гіацинтом взимку та влітку: особливості кожного періоду

Взимку у гіацинтів на 2-3 місяці настає період спокою. У цей час розмістіть їх у прохолодному, темному місці з температурою до 10°C. Також варто зрізати квітконоси та зменшити частоту поливу.

І не забувайте, що квітці потрібне рівномірно розсіяне світло, тому в осінньо-зимовий період організуйте для неї додаткове підсвічування.

Наприкінці зими настає час виводити гіацинти зі сплячки.

– Перемістіть їх у тепле сонячне місце та забезпечте необхідною кількістю води з підживленням. Після цвітіння зріжте квітконоси та продовжуйте поливати.

Коли листки пожовкли та засохли, викопайте та просушіть цибулини, зберігайте їх у прохолодному місці до наступної висадки, – розповідає наш постійний експерт із захисту рослин Олексій Колесник.

Влітку потреба у поливі гіацинтів збільшується. До того ж, варто берегти рослину від прямих сонячних променів.

До речі, раніше Факти ICTV публікували поради експерта, чим поливати орхідею, щоб цвіла.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-28 15:07:17