Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Генрі Кіссінджер помер у віці 100 років

Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер помер у віці 100 років. Як повідомляє Reuters з посиланням на заяву Kissinger Associates Inc, це сталося у середу, в його будинку в Коннектикуті, США.

Американський дипломат і лауреат нобелівської премії миру працював в адміністраціях Річарда Ніксона та Джеральда Форда в якості радника з національної безпеки.

Кіссінджер доклав руку до багатьох глобальних подій 1970-х років, що змінюють епоху, включаючи війну у В’єтнамі, дипломатичне відкриття Китаю, знакові американсько-радянські переговори щодо контролю над озброєннями та розширення зв’язків між Ізраїлем та його арабськими сусідами.

Зараз дивляться

У вересні 2023 під час візиту до США  з Кіссінджером зустрівся президент України Володимир Зеленський.

– Під час візиту в США разом з президентом Володимиром Зеленським ми зустрілися з відомим дипломатом, науковцем та політиком Генрі Кіссінджером. Був дуже радий побачитися, вийшла справді глибока розмова. У Кіссінджера є багато влучних цитат, які характеризують сучасний стан справ у війні з Росією, – писав тоді глава Офісу президента Андрій Єрмак і назвав Генрі Кіссінджера одним із лобістів України в НАТО.

– До цієї війни я був проти членства України в НАТО, бо побоювався, що це розпочне саме той процес, який ми бачимо зараз. Тепер, коли процес вийшов на такий рівень, ідея нейтральної України в таких умовах уже не має сенсу. Росія намагається зруйнувати світовий порядок, порушувати і підміняти міжнародне право та Статут ООН, нав‘язуючи власну конспірологію і тлумачення правил, – зазначив Кіссінджер.

Раніше він був проти прийняття України в НАТО і виступав за територіальні поступки агресору для зупинення війни. А вже після широкомасштабного вторгнення РФ змінив свою думку і висловився проти здачі територій Росії та підтримав вступ України до НАТО.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!
Генрі Кіссинджер

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-30 04:25:59