Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Дрон С-70 Охотник: характеристики, дальність польоту та небезпека для України

Фото: Depositphotos

5 жовтня 2024 року начальник Костянтинівської МВА заявив, що відбулося збиття повітряної цілі. Керівник ЦПД РНБО Андрій Коваленко припустив, що це міг бути дрон С-70 Охотник.

Факти ICTV дізнавалися характеристики та недоліки дрона С-70 Охотник. 

БпЛА С-70 Охотник: що відомо 

Російська пропаганда малює захопливу картину С-70 Охотник як потужного дрона, що діє в парі із Су-57 та здатного нести будь-яке озброєння. Однак реальність дещо відрізняється. 

Створення Охотника ініціювали після успішних випробувань американського X-47B, і спочатку завдання дрона було простішим. Проте, через амбіції створити аналог американської розробки та обмежені технологічні можливості, російський БПЛА перетворився на гігантський літак із величезною вагою та розмахом крил. Замість ефективного та маневровного дрона, Охотник став громіздким апаратом із сумнівними характеристиками. 

На нещодавній виставці Армія-2024 представники Ростеху зізналися, що розробка С-70 Охотник значно відстає від графіка. Хоча ще у 2020 році обіцяли почати серійне виробництво вже у 2023 році, наразі існує лише кілька прототипів, а завод ОАК тільки готується до виробництва першої партії цих дронів.  

Щоби прискорити процес, російська промисловість може піти на спрощення конструкції та функціоналу Охотника, перетворивши його на звичайний дрон-бомбардувальник. Такий підхід дасть змогу швидше запустити у виробництво обмежену кількість дронів, але навряд чи забезпечить їм ті ж можливості, які декларувалися спочатку. 

Інфографіка: Дрон Охотник

Дрон С-70 Охотник: характеристики 

Має інформаційну керовану систему, радіолокаційний комплекс систем автоматичного керування, систему контролю та діагностики бортового обладнання, а також інерційну супутникову навігаційну систему. 

  • Розмах крил – 19 м 
  • Довжина фюзеляжу – 14 м 
  • Бойове навантаження – до 3 т  
  • Злітна маса – 25 т  
  • Максимальна швидкість – 1400 км/год  
  • Дальність польоту – 6000 км 
  • Озброєння – керовані, некеровані бомби та керовані ракети 

Може нести керовані ракети, бомби та некеровані бомби. Це можливо завдяки наявності вузлів, які розміщені під крилами. 

Цей безпілотник виконаний із використанням технології стелс та має аеродинамічну систему Летюче крило. Тобто в нього немає хвостового оперення, а злітна маса апарата сягає 25 т. БПЛА має реактивний двигун та може розвивати швидкість у польоті близько 1400 км/год. Як заявляють розробники, щодо елементів штучного інтелекту та автономності, Охотник є прототипом російського винищувача шостого покоління. 

Навіщо росіянам цей дрон: думка експерта

Про перспективи використання цих дронів у війні ми поспілкувалися з авіаційним експертом, провідним науковим співробітником Державного музею авіації імені О. К. Антонова Валерієм Романенком.

– Ці дрони працюють у зв’язці із Су-57. Так, дрон летить попереду, а на певній відстані від нього розташовується літак. Від початку такі дрони планувалося застосовувати разом із двомісними літаками Су-57, щоби в одному сидінні перебував пілот, а в іншому – оператор дрона, який би і керував безпілотником, – говорить експерт.

Експерт зазначає, що в Росії немає двомісних літаків такого типу, а лише одномісні. Наразі пілот літака є одночасно і пілотом, і оператором дрона.  

Ці польоти відбуваються в режимі випробувань, адже після того, як знайшли рештки цього безпілотника, то побачили, що це четвертий дрон серії. Тобто три було побудовано до цього, а три перебувало в процесі виготовлення.  

Злітна маса цього безпілотника майже як у літака, він може взяти навантаження до 2,8 т, але є інформація, що навіть може взяти до 8 т, однак це реклама. Та навіть 3 т бойового навантаження означає, що безпілотник буде заповнений повноцінними бомбами, вагою до 500 кг або ракетами, – зазначає експерт.  

– У літака-штурмовика навантаження до 6 т, тобто безпілотник може нести половину навантаження. Дальність польоту – 6 000 км, але я не вірю, що це правдиві дані, та на 3500 км можна погодитися. У крайньому разі, можна зробити підкрилкові вузли підвіски, але за такої умови дрон стане помітним і втратить можливості стелс.  

Його будуть бачити радари і він не буде вже стелсом. Щоби промінь радара не фіксував цей безпілотник, він повинен бути пласким та задовольняти певні вимоги щодо поверхні. З використанням додаткових вузлів підвіски втрачається можливість використання технології стелс. 

Дрон С-70 Охотник: ціна 

Орієнтовна вартість цього безпілотника – $7,3 млн. Якщо порівняти, то російський Су-25 коштує $11 млн. 


Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: DEFENSE EXPRESS

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-07 19:44:23