Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Добавки для здоров’я мозку не настільки ефективні, як натуральні продукти — вчений

Провідний канадський вчений, хімік із продуктів харчування та ліків з Університету Макгілла Джозеф Шварц навів неспростовні докази того, що для збереження здоров’я мозку, який старіє, набагато ефективнішим є рослинний білок, ніж штучні добавки.

Немає доказів

– Докази того, що так звані добавки для пам’яті можуть принести користь усім нам із віком, залишаються в кращому разі ненадійними, – заявив учений.

За його словами, всі добавки мають якесь теоретичне обґрунтування, але в них немає жодних доказів: складно зрозуміти, що ви отримуєте, купуючи дорогу пігулку, тому що індустрія харчових добавок у США практично не регулюється.

За словами Шварца, обнадіює те, що насправді є кілька продуктів, які ви можете безпечно класти до рота щодня, і які допоможуть з віком зберегти ваш мозок здоровим і гострим.

Зараз дивляться

Що показало дослідження

Шварц звернувся до довгострокового знакового дослідження, яке проводять у США з 1976 року. Воно відстежує зв’язок дієти, фізичних вправ і способу життя більш ніж 280 тис. медсестер із хронічними проблемами зі здоров’ям, включно з деменцією.

Зазначається, що наявність такої великої популяції для вивчення полегшує дослідникам контроль над іншими факторами, які можуть вплинути на наше пізнання, такими як рівень доходів, навколишнє середовище або генетика.

Рослинний білок

– Дослідники знову і знову виявляють, що медсестри, які споживають достатньо білка, особливо рослинного, з віком, як правило, залишаються більш здоровими, незалежно від їхнього походження, – каже Шварц.

Один із нещодавніх результатів цього дослідження показав, що жінки, які споживали більше рослинних білків, таких як горіхи, насіння і цільнозернові продукти, старіли здоровішими в усіх відношеннях, захищаючи себе від хвороб серця і ризику розвитку раку, діабету, а також когнітивних проблем, таких як втрата пам’яті.

Що включити в раціон

Тому, якщо ви дійсно хочете поліпшити свою пам’ять, Шварц пропонує з’їсти кілька горіхів як багатий на білок перекус опівдні або замінити м’ясну їжу стравами з квасолею або сочевицею хоча б кілька разів на тиждень.

За словами вченого, щоденне додавання до свого раціону фруктів і овочів також може допомогти поліпшити когнітивні функції, оскільки ці продукти багаті корисними вітамінами й антиоксидантами, корисними для нашого мозку.

Користь ягід

– Це особливо справедливо, коли йдеться про ягоди, такі як чорниця, малина і полуниця, які багаті на хімічні сполуки, включно з флаванолами і антоціанами, які допомагають нашим клітинам працювати добре, – зазначає Шварц.

Вчений стверджує, що докази тут неспростовні. Люди, які регулярно їдять ягоди, краще справляються з тестами на пам’ять.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-25 09:14:40