Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Люди, які менше стресують впродовж життя, мають нижчий ризик розладів мозку – дослідження

Науковці з Каліфорнійського університету виявили, що люди, які зазнали менше стресу, мають нижчий ризик розвитку розладів мозку. Також це сприяє повільнішому зниженню когнітивних здібностей із віком.

Як душевний стан впливає на роботу мозку

Дослідники помітили, що молекулярні механізми мітохондрій, які відповідальні за перетворення енергії, працюють ефективніше у людей похилого віку, які зазнали менше психологічного стресу впродовж життя.

Учені зазначили, що позитивний життєвий досвід сприяє збільшенню кількості білків, необхідних для енергетичного обміну в мітохондріях.

Зараз дивляться

– Можливо, тому хронічний психологічний стрес і негативні переживання шкідливі для мозку, оскільки вони пошкоджують або погіршують трансформацію мітохондріальної енергії в дорсолатеральній префронтальній корі, частині мозку, що відповідає за когнітивні завдання високого рівня, – кажуть вчені.

Як проводили дослідження

У дослідженні було використано дані майже 450 людей, які збирали протягом 20 років.

Після того, як учасники помирали, науковці проводили аналіз їх клітин мозку. Так вони досліджували зв’язок між психосоціальним досвідом та біологією мітохондрій.

Учені пояснили, що мітохондрії можна порівняти з антенами, які приймають молекулярні та гормональні сигнали і передають їх клітинному ядру. Це змінює життєвий цикл кожної клітини.

Джерело: Proceedings of the National Academy of Sciences

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-22 11:18:15