Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

До Альянсу оборонних індустрій приєдналися вже 38 компаній із 19 країн – МЗС

До Альянсу оборонних індустрій, про створення якого було оголошено сьогодні в Києві, вже приєдналися 38 компаній із 19 країн світу.

Про це повідомили в Міністерстві закордонних справ України за підсумками першого Форуму оборонних індустрій у столиці.

Створення Альянсу стало важливою подією заходу. До нього тепер можуть долучитися виробники озброєння та військової техніки з різних країн світу.

Зараз дивляться

– На момент закриття Форуму до Альянсу оборонних індустрій долучилося 38 компаній з 19 країн, – наголосили в МЗС.

Варто зазначити, що на момент оголошення про створення Альянсу його учасниками були 13 компаній, а вже до кінця заходу ця кількість зросла.

Підписання оборонних угод

Українська сторона підписала сьогодні 20 угод та меморандумів із іноземними партнерами. Це документи про виготовлення безпілотників, ремонт та виробництво бронетехніки та боєприпасів.

Передбачені різні формати співпраці: спільне виробництво, постачання комплектуючих, обмін технологіями.

Скільки компаній взяло участь у Форумі

Загалом перший Міжнародний форум оборонних індустрій (DFNC1) обʼєднав у Києві 252 провідні оборонні компанії з понад 30 країн Європи, Північної Америки, Азії та Австралії. Це виробники танків, дронів, артилерії, боєприпасів, розробники новітнього програмного забезпечення та унікальних технологій.

Були залучені українські державні та приватні підприємства оборонно-промислового комплексу, а також стартапи.

Захід організували три українські міністерства: Міноборони, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості, МЗС. Подія такого масштабу в нашій країні відбулася вперше.

– Ключове гасло DFNC1 – будуємо арсенал вільного світу разом, адже свобода потребує сили, щоб захиститися від тиранії, – уточнили в МЗС.

На Форумі виступили президент Володимир Зеленський, прем’єр Денис Шмигаль, профільні міністри. Спеціальні відеозвернення виголосили глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель, генсек НАТО Єнс Столтенберг, представники країн-союзниць.

Як пояснив глава МЗС Дмитро Кулеба, така кількість учасників – це більше, ніж розраховувала Україна.

– Ми розраховували приблизно на 200 компаній. Те, що ми перейшли за планку 200 компаній, свідчить про те, що ми влучили в буквальному сенсі в “нерв” світової політики у сфері безпеки у виробництві зброї, – заявив Кулеба на панельній дискусії в рамках Форуму оборонних індустрій.

Він додав, що кожна розмова з міжнародними партнерами починається з пункту про зброю. Спочатку це було лише обговорення поставок озброєння Україні.

А десь із кінця літа – осені минулого року Київ почав серйозно говорити про спільне виробництво та про ремонт зброї.

– За підсумками війни, після перемоги, відбудуться дві речі. По-перше, українська оборонна промисловість буде повністю інтегрована в НАТО, як і сама Україна. По-друге, зброя виготовлена українськими та іноземними компаніями буде найбільш конкурентноздатною в світі, – наголосив Кулеба.

Як відомо, президент Володимир Зеленський сьогодні оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій для локалізації виробництва озброєння та військової техніки в Україні. Це дозволить залучати технології та отримувати озброєння, випробуване в реальних бойових умовах.

З цієї метою в Україні запустять спеціальний економічний режим для оборонно-промислового комплексу.

Крім того, буде засновано спеціальний Оборонний фонд, який наповнюватимуть із дивідендів від державних оборонних активів, а також із прибутку від продажу конфіскованих активів РФ.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-30 12:00:06