Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Дієтологиня про чай з гібіскусу: користь для одних, небезпека для інших

Чай з гібіскусу не містить кофеїну, має темно-червоний колір і терпкий фруктовий смак. У деяких родинах йому надають перевагу перед звичайним чорним чи зеленим чаєм, або додають гібіскус до них.

Що таке гібіскус

Існують сотні видів гібіскуса, але той, який, власне, і використовують для приготування чаю, може бути корисним завдяки своїм антиоксидантним і протизапальним властивостям.

Дієтологиня Мішель Рутенштайн уточнює, що чай з гібіскусу вважають помічним при гіпертонії, діабеті, високому рівні холестерину, ожирінні та навіть при хворобі Альцгеймера.

Зараз дивляться

Гібіскус – це квітучий кущ з яскравими, схожими на трубу квітами, що походить із Центральної та Західної Африки, а зараз вирощується по всьому світу.

Для приготування чаю використовують висушені чашечки квітів, або зовнішню частину квітки, яка вкриває пелюстки до того, як вони розпустяться.

– Квітка гібіскусу містить комбінацію антоціанів та фенольних кислот, зокрема галлову та гіпурову, що мають протизапальну дію, — каже дієтологиня.

Користь чаю з гібіскусу

Рутенштайн зазначає, що немає достатніх наукових доказів, які б підтверджували, що цей чай можна використовувати з лікувальною метою.

Проте, за її словами, відчутні оздоровчі властивості чаю з гібіскуса не викликають заперечень. Його варто пити при захворюваннях сечового міхура та печінки. Деякі дослідження вказують на те, що чай з гібіскусу може допомогти знизити артеріальний тиск і покращити функцію кровоносних судин.

Дослідження 2019 року показало, що учасники з гіпертонією I стадії, які випивали дві чашки чаю з гібіскусу щодня, у поєднанні зі зміною способу життя, значно знизили кров’яний тиск.

Учасники контрольної групи, які не пили чай з гібіскусу, також знизили артеріальний тиск завдяки фізичним вправам, схудненню та дієті з низьким вмістом солі. Однак ці результати були менш значними.

Важливо пам’ятати, що гібіскус не є альтернативою лікам від високого артеріального тиску.

Дослідники зазначають, що хімічні речовини у складі гібіскусу можуть також знижувати рівень цукру в крові та покращувати кровотік. А ще вони борються з високим рівнем холестерину, що зменшує ризик серцевих захворювань, діабету та інсульту.

Кому не варто пити чай з гібіскусу

Чай з гібіскусу зазвичай вважається безпечним для більшості людей. Побічні ефекти виникають рідко, але можуть включати розлад шлунка, підвищене газоутворення або закреп.

Такий чай може бути небезпечним для вагітних або матерів, що годують грудьми.

Деякі ліки потенційно можуть взаємодіяти з чаєм гібіскуса. І це становить певну небезпеку.

Мішель Рутенштайн дає примірний перелік препаратів, що мають помірний ризик лікарської взаємодії з чаєм гібіскуса.

Перш за все це диклофенак, ліки від діабету, для зниження артеріального тиску, статини, знеболювальні.

– Якщо ви приймаєте ліки від артеріального тиску, краще не вживати чай з гібіскусу, бо це може призвести до небезпечного зниження тиску, – застерігає Рутенштайн.

Як заварювати чай з гібіскусу

Щоденний чай з гібіскусу готується приблизно з розрахунку одна столова ложка гібіскусу на чашку. Проте не варто забувати, що іноді продаються висококонцентровані екстракти, що робить їх значно сильнішими. Отож треба коригувати кількість.

Щоб підсилити смак ароматного рожевого чаю використовують мед або лимон.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-16 11:39:06