Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Держцентр зайнятості – жінок частіше працевлаштовують на чоловічі вакансії

У зв’язку із призовом чоловіків на військову службу в Україні суттєво змінилася структура зареєстрованих безробітних за статтю.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла виконувачка обов’язків директора Департаменту реалізації політики зайнятості Державного центру зайнятості Олена Мельник.

За її словами, до війни на державному обліку було 55% жінок та 45% чоловіків, то на сьогодні – жінок вже 75%.

Зараз дивляться

Через це виникають складнощі з пошуком працівників на вакансії, які традиційно вважаються чоловічими.

– Сьогодні ми працевлаштовуємо жінок на підприємствах усіх видів економічної діяльності, зокрема в галузях, в яких традиційно працюють чоловіки, – заявила Олена Мельник.

Наприклад, у 2023 році зросла кількість жінок, які працюють на будівництві – 1200. Це 38% від працевлаштованих у цій галузі. У 2021 році частка жінок становила 20%.

У 2023 році в добувній промисловості працевлаштували 1200 жінок, у виробництві машин і устаткування – 444 жінки, у металургійному виробництві – 245 жінок.

У переліку професій, куди працевлаштувалися жінки: наприклад, машиніст насосних установок – 159 вакансій, машиніст крана – 119 вакансій, верстатник деревообробних верстатів – 105 вакансій.

– Це приводить до розуміння, що у посад, які раніше були притаманні чоловікам, скоро буде жіноче обличчя. Наприклад, оператор деревообробного верстату. За часи моєї практики раніше виключно чоловіки працювали на цих верстатах. Зараз також жінок туди беруть на роботу, – наголосила Олена Мельник.

Також жінки працюють і водіями, і вантажниками, і слюсарями з механоскладальних робіт.

Джерело: РБК-Україна

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-22 11:43:43