Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

День вишиванки в Україні в 2024 році: дата свята та традиції

В Україні не так вже й багато свят, які стосуються нашої культури. Проте українці їх дуже люблять відзначати, адже це чудовий спосіб нагадати про наш унікальний одяг, історію та традиції, якими жили наші предки. Окрім неповторної мови є й особливий одяг – вишиванка. Для нього навіть є окреме свято, і саме час дізнатися, на яке число воно припадає у 2024 році.

Коли День вишиванки у 2024 році

Щороку дата святкування відрізняється, і День вишиванки в Україні щорічно припадає на четвер третього тижня травня. У 2024 році це 16 травня.

Варто зазначити, що це неофіційне свято, але чудовий спосіб показати єдність і любов до своєї культури, яка тягнеться цілі століття. Багато українців вбиратимуться у вишиванки – напевно, у майже кожного з нас є цей елемент роботи, створений вручну. Очікується, що й українці за кордоном нагадають світові про важливість допомагати Україні в умовах війни.

Зараз дивляться

До речі, досить важко знайти однакові елементи одягу з ідентичним орнаментом – вишиванка завжди відрізнялася стилем пошиття, матеріалом, а також орнаментом, залежно від області України.

Травень також буде багатим на всілякі свята. Наприклад, на 5 число припадає Великдень, а на 28 число – День прикордонника. Ознайомитися з повним календарем свят травня 2024 року можна на Фактах ICTV.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-24 16:46:13