Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

чому зустріч була важливою і як Китай може вплинути на РФ

Фото: Факти ICTV

Понад 100 країн і міжнародних організацій зібралися у Швейцарії, щоб обговорити шляхи припинення війни в Україні та примусити Росію до миру. Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко заявив Фактам ICTV, що Саміт миру загалом пройшов вдало.

Ніхто не піде назустріч РФ на позиції ультиматумів

– Подія дуже важлива та актуальна. Те, що Україна об’єднала за столом понад 100 держав і міжнародних організацій довкола саме українського плану справедливого завершення війни, який базується на нормах міжнародного права, тобто суверенітету і територіальної цілісності, то це досягнення безумовно. Так країни, які зібралися, вони висловилися і переважна більшість як держав, так і міжнародні організації підписали комюніке, чим дали старт цьому процесу на українських умовах.

Тобто зафіксувати, що це український план, що Україна має говорити, а не нам давати якісь плани Росія чи будь-хто інший, і ми не говоритимемо мовою ультиматумів. І те, що засудили вкотре ультиматум Путіна, і сказали про те, що ніхто не буде всерйоз це сприймати, говорити, безпосередньо діяти та йти назустріч Росії на позиції ультиматумів – це теж дуже важливо, – переконаний Олександр Мусієнко.

Саміт миру потрібен, щоб зламати хребет РФ

На думку аналітика, за результатами Саміту миру в Швейцарії можна сказати, що це дійсно видатна подія, яка увійде в історію та об’єднала велику кількість держав.

Зараз дивляться

– Звичайно, комюніке недостатньо, щоб зламати РФ і хребет Путіну, зупинити російську агресію, але політично та інформаційно-дипломатично – це правильно. Щоб цього досягти та змусити Путіна забрати свої війська і піти на переговори на базі міжнародного права, треба ще більше зброї та підтримки, над чим зараз працюють і треба працювати українській державі, – наголосив Олександр Мусієнко.

Як Китай може змусити РФ дійти до миру

З Китаєм потрібно так само активно працювати, щоб примусити Росію до миру в Україні, вважає керівник Центру військово-правових досліджень.

– Має бути цілий штат людей, які на різних напрямках співпрацюють та комунікують з Пекіном через наших партнерів, можливо, не напряму, але через них, щоб продемонструвати, що український план не протирічить навіть тому плану, який пропонував Китай з погляду пункту №1, тобто поваги до територіальної цілісності та суверенітету.

Я думаю, що і наші партнери, і США, які закликають Китай продемонструвати волю, і також Україна докладатимуть всіх зусиль, щоб Китай реагував і зрештою схилити на наш бік та почати впливати на Росію з метою закінчення цієї війни, – переконаний Олександр Мусієнко.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-16 18:35:27