Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим обробити капусту від білокрилки: поради

Білокрилка – маленька комаха, тіло та крила якої вкриті борошнистоподібним нальотом. Саме через ці ознаки вона отримала таку назву. Дрібні комахи дуже шкідливі для овочів. Вони розміщуються під листям і висмоктують з нього сік. В результаті рослини жовтіють, слабшають, відстають у рості та можуть загинути.

Як боротися з білокрилкою на капусті, щоб позбутися шкідника та захистити рослини – читайте дієві методи на Фактах ICTV.

Як зрозуміти, що з’явилася білокрилка на капусті

Якщо ви побачили хмарки маленьких білих комах, що здіймаються вгору під час доторкання до листка капусти, то це очевидна ознака появи білокрилки.

Зараз дивляться

Активізується шкідник зазвичай у червні. За сприятливих умов (температури від 24 °С до 26 °С та вологості) дуже швидко розмножується. Поширюється фітофаг вітром, із рослинним матеріалом, людиною, робочим одягом та приладдям.

Білокрилка – вкрай небезпечний шкідник. Личинки розміщуються на нижній частині листка капусти та висмоктують в нього сік. Через це рослина слабшає та може загинути через брак поживних речовин.

Уражене листя жовтіє, пізніше на ньому з’являються чорні плями. Рослини мають поганий вигляд і стають непридатні до споживання.

Білокрилка є переносником багатьох вірусних інфекцій. Серед поширених хвороб можна виділити кучерявість, мозаїку, хлорозу. На цукристих виділеннях мошки поселяються сажкові гриби, що негативно впливають на якість та кількість урожаю.

Заражений листок спочатку покривається шаром білого нальоту, потім чорніє, оскільки розвиваються сажкові гриби й формується так звана чернь.

Боротись з цим шкідником дуже важко, але, знаючи, чим обробити капусту від білокрилки та як це правильно робити, можна врятувати рослини від ураження.

Як позбутися білокрилки на капусті

Позбутися білокрилки на капусті дуже важко, тому щоб попередити зараження шкідником, краще застосовувати профілактичні заходи:

  • проводити посів і посадку в оптимальні строки;
  • під час посадки дотримуватися дистанції між рослинами, щоб забезпечити гарне провітрювання;
  • регулярно проводити підгодовування;
  • вчасно боротися з бур’янами.

Якщо білокрилка на капусті все ж таки з’явилася, то позбутися шкідника можна за допомогою біологічних, хімічних або народних засобів.

Як боротися з білокрилкою на капусті біологічними засобами

Для боротьби з білокрилкою капусти можна взяти такі біологічні засоби:

  • натургард — 10 мл засобу на 5 літрів води;
  • фітоверм — 50 мл засобу на 10 літрів води;
  • вертицилін — 10–12 л/га, обробка проводиться за температури не нижче 26-28 °С та вологості повітря 80–90%, також можна застосувати боверин — 8– 10 л/га;
  • актофіт — 15-20 мл засобу на 10 літрів води, обробка проводиться протягом вегетації (знадобиться від двох до чотирьох обробок).

Як боротися з білокрилкою на капусті хімічними засобами

Для боротьби з білокрилкою капусти можна взяти такі хімічні препарати:

  • конфідор — використовувати 0,5 г засобу на 5 л води, обробку препаратом необхідно проводити протягом вегетації;
  • енжіо — взяти 0,5 г засобу на 5 л води, обробку препаратом необхідно проводити протягом вегетації;
  • моспілан — використовувати 0,5 г засобу на 5 л води, обробка проводиться протягом вегетації;
  • актара + децис — взяти по 0,5 г на 5-8 л води, протягом вегетації проводять 2-3 обробки (при цьому остання має бути за 25 днів до збирання капусти);
  • інспектор — взяти 1 г засобу на 10 літрів води, це дуже ефективний препарат системної дії, після застосування комахи гинуть вже через 2-3 години. Захист триває до 30 днів.

Зверніть увагу! Обробку капусти від шкідників хімічними препаратами необхідно проводи з дотриманням правил техніки безпеки, у безвітряну погоду та бажано у вечірні години.

Фото: Depositphotos

Як боротися з білокрилкою на капусті народними методами

Народні методи боротьби можна застосовувати на невеликих ділянках капусти, ураженої білокрилкою.

Для цього можна:

  • взяти 50 мл яблучного оцту, 10 літрів води та додати 30 грам мильної стружки — обробляти капусту необхідно 1 раз на тиждень;
  • проводити обприскування розчином з 1 ст. л. рідкого мила, 2 склянок попелу на 10 літрів води;
  • приготувати засіб зі 100 г подрібненого часнику на 0,5 л води, настояти 5 днів, після чого обробити рослини;
  • взяти 1 стакан деревного попелу на 3 літри гарячої води (окріп), настояти 3 доби (перед обробкою капусти процідити);
  • взяти 1,5 кг гіркого полину на 8 літрів води, настояти 2 доби, процідити та додати ще 5 л води, проводити обробку засобом необхідно один раз на тиждень;
  • на початку зараження шкідником можна застосовувати суміш — 200 г господарського мила (без здатності відбілювання) і 150 г каустичної соди на 10 л води. Застосування потребує частого повторення (через три дні під час вегетації рослин).

Білокрилка на капусті може зникнути, якщо посипати грядку попелом або сумішшю попелу та тютюнового пилу.

Також для боротьби зі шкідником можна використовувати клейові стрічки для мух, які необхідно рівномірно розвісити біля капусти.

Ми розказали, чим обробити капусту від білокрилки. Отже, самостійно позбутися шкідника можливо комплексними заходами — поєднуючи профілактику, біологічні, механічні, хімічні методи знищення, а також народні засоби.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-22 13:49:26