Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи можна спати з тампоном – відповідь лікаря

Для підтримки нормальної мікрофлори під час місячних кожна жінка має дотримуватися правил особистої гігієни. Щоб уникнути інфекцій і шкідливих бактерій, фахівці рекомендують використовувати спеціальні засоби – тампони чи прокладки – та змінювати їх кожні 3-4 години.

Більшість віддає перевагу саме тампонам, це дуже зручно вдень. А вночі? Адже є багато різних забобонів, саме тому Факти вирішили розставити крапки над і. Про те, чи можна спати з тампоном і до яких наслідків це може призвести, розповіла акушерка-гінеколог Ольга Роговець.

Міфи та правда про використання тампонів під час місячних

– Є думка, що тампони можуть заважати вільному витіканню менструальної крові. Це міф, оскільки тампони виготовляють з пресованої вати, яка не перешкоджає відтоку крові з матки. Коли тампони вбирають виділення, кров витікає назовні, – пояснює лікарка.

За її словами, змінювати тампони кожні 3-4 години – загальна рекомендація для запобігання можливих проблем. Щодо використання тампонів під час сну, то важливо дотримуватися правил гігієни і рекомендацій виробника. Жінки можуть спокійно спати з тампонами вночі або змінювати їх лише один раз, оскільки кількість виділень у цей час зазвичай дещо менша.

Зараз дивляться

– Головне – обирати продукти, які відповідають вашим потребам з огляду на рекомендації гінекологів та індивідуальні особливості вашого організму, – додає Ольга Роговець.

Коли та кому не можна використовувати тампони

Фахівці не радять використовувати тампони породіллям у перші шість тижнів після пологів, а  також тим, хто страждає на алергію чи інфекційні захворювання.

Зрештою, якщо дотримуватися всіх правил гігієни та рекомендацій виробника тампонів, це може  забезпечити комфортний і якісний нічний сон.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-04 18:27:53