Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чи можна робити лазерну епіляцію під час годування грудьми

Гладенька і ніжна шкіра – мрія багатьох жінок, незалежно від віку. Проте вагітність та лактація впливає на гормональний фон, і саме через ці зміни на тілі може з’являтися небажане волосся.

Один з ефективних способів позбутися цієї неприємності – лазерна епіляція. Існує поширена думка, що така процедура небезпечна для майбутніх мам і тих, хто вже має маленьких діточок.

Правда це чи міф, Факти ICTV вирішили запитати в лікаря-дерматолога Тетяни Кузуб, яка розповіла, чи можна робити лазерну епіляцію під час вагітності та годування груддю.

Зараз дивляться

Що таке лазерна епіляція

Лазерна епіляція є сучасним косметологічним методом боротьби не лише з небажаним волоссям, а й гіперпігментацією шкіри, це засіб видалення судин, татуювань, доброякісних новоутворень та шліфування рубців.

Як працює лазер

– Під час лазерної епіляції лазер випромінює на ділянки шкіри світло, яке поглинається пігментом (меланіном) у волоссі. Світлова енергія перетворюється на тепло, що руйнує трубчасті мішечки в шкірі (волосяні фолікули). Завдяки цьому волосся слабшає та випадає, – каже дерматолог.

Хоча лазерна епіляція затримує цей процес на деякий час, але не приводить до остаточного видалення волосся. Для цього потрібно пройти курс від 8 до 10 процедур, а далі для підтримки результату проходити процедури один раз на 6-12 місяців.

Чому в період лактації підвищується кількість небажаного волосся

У період вагітності організм повністю перебудовується, гормональний стан змінюється. Після народження дитини виробляються гормони, які відповідають за взаємозв’язок мами і немовляти – пролактин і окситоцин.

Перший активується безпосередньо під час пологів та забезпечує лактацію. Другий – окситоцин, – допомагає налагодити емоційний контакт з дитиною, викликає скорочення гладкої мускулатури матки та полегшує виведення молока з грудей.

Групу гормонів, що стимулюють ріст волосся, називають андрогенами. Вони вважаються чоловічими гормонами, хоча це не зовсім так. Андрогени виробляються у корі надниркових залоз у всіх людей незалежно від статі.

В організмі жінки, а саме в яєчниках, вони синтезуються в естроген. Тож цілком нормально, що у майбутньої мами через завищену кількість андрогенів з’являється небажане волосся на найбільш вразливих ділянках.

Це верхня губа, підборіддя, груди, біла лінія живота, зона бікіні і внутрішня частина стегон. Андрогени не тільки стимулюють зростання волосся, а й збільшують пігментацію і товщину волосся.

Лазерна епіляція: за та проти

Однак якщо йдеться про лазерну епіляцію під час лактації та годування груддю, варто врахувати наступне:

Безпека для мами. Лазерна епіляція зазвичай є безпечною для матері під час лактації, адже лазер не впливає на вироблення грудного молока чи здоров’я немовляти.

Економія часу. Процедура є дуже ефективною, адже забезпечує тривалу гладкість шкіри. І це дуже зручно під час періоду лактації та годування груддю, коли жінки мають доволі мало часу.

Чутливість шкіри. Лазерна епіляція може викликати біль та дискомфорт через гормональні зміни та призвести до непередбачуваних реакцій, зокрема роздратування шкіри.

Протипоказання до проведення процедури:

  • цукровий діабет I типу (інсулінозалежний);
  • онкологічні захворювання;
  • будь-які хронічні, інфекційні, запальні процеси у стадії загострення;
  • захворювання імунної системи;
  • дерматологічні проблеми, а також механічні пошкодження шкіри у зоні лазерного впливу;
  • хірургічні втручання в зоні епіляції менш ніж за три місяці до процедури;
  • вагітність та лактація.

Щодо останнього пункту серед лікарів немає єдиної думки. Чому? Передусім тому, що результатів наукових досліджень немає, але вважається, нібито лазерна епіляція під час лактації може викликати у жінок болісні відчуття, а це своєю чергою впливає на якість молока.

Але для знеболювання можна використовувати лідокаїн. Коли в лікарнях його вводять через крапельницю або ін’єкцію як місцеве знеболювання, це не шкодить немовлятам, яких годують груддю.

З огляду на це, не варто змащувати кремом з лідокаїном зону грудей, аби уникнути безпосереднього контакту з ротом дитини.

В інших випадках при грудному вигодовуванні ризику майже немає, якщо знеболювальні креми не містять додаткових інгредієнтів, на які у жінок є алергія.

– Отже, перш ніж проходити лазерну епіляцію під час вагітності та лактації, важливо звернутися до лікаря-дерматолога для консультації. Він допоможе оцінити стан жінки та надасть індивідуальні поради щодо безпеки та доцільності процедури, – підсумовує Тетяна Кузуб.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-24 16:44:49