Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Три методи та важливі нюанси: як зняти стару фарбу з металу


Досить часто після проведення ремонтних робіт виникає необхідність видалити забруднення із металевих поверхонь. Є декілька способів це зробити. Як зняти стару фарбу з металу – читайте поради у матеріалі Фактів ICTV.

Як зняти фарбу з металу у домашніх умовах

Щоб упоратися з цією проблемою господарі застосовують декілька методів: механічний, спосіб випалювання та хімічний.

  • Механічний

Обробка здійснюється піскоструменевою машиною або вручну.

Видаляти стару фарбу останнім способом досить важко, до того ж, це займає багато часу. Краще використовувати цей спосіб, якщо забруднення вже відлущується від конструкції.

Тоді можна взяти наждачний папір, скребок або металеву щітку. Також можна застосувати спеціальну насадку на дриль або болгарку. Для того, щоб було менше пилу, перед початком робіт змочіть конструкцію водою.

У разі застосування спеціальної піскоструминної установки для видалення старої фарби з металу, забруднення відшліфовується під сильним тиском води або повітря в суміші з металевим піском або іншим наповнювачем.

Однак є один суттєвий мінус механічного методу – він здатен завдати пошкодження металу.

  • Випалювання

Щоби зняти фарбу з металу у домашніх умовах, можна використовувати спосіб нагрівання поверхні до високих температур.

Для цього використовують фен гарячого повітря (будівельний фен). Спочатку нагрівають невелику ділянку металевої поверхні, через що покриття стає еластичним і нагадує пластилін. Після цього його легко зняти за допомогою шпателя, оскільки тоді фарба сама починає відставати.

Однак тут потрібно бути досить обережним, оскільки цей метод може спричинити пожежу та завдати шкоди поверхні.

  • Хімічний

Для того, щоб зняти стару фарбу з металу можна придбати спеціальні засоби, які за короткий проміжок часу роз’їдають фарбу.

Хімічний спосіб видалення фарби з металевої поверхні є найбільш популярним і розповсюдженим. Це обумовлено тим, що спеціальні засоби руйнують лише забруднення, не пошкоджуючи сам предмет. До того ж, вони прості у застосуванні та представлені у широкому асортименті.

Тож далі поговоримо, як зняти стару фарбу з металу за допомогою хімічних засобів, детальніше.

Фото: Pixabay

Рідина для зняття фарби діє досить швидко. Однак зауважимо, що час залежить від виду очищувача, щільності забруднення та температури повітря. У середньому на розчинення одного шару йде від двадцяти хвилин до двох годин.

Для видалення старої фарби немає необхідності докладати великих зусиль – старі плями легко прибираються шпателем після застосування хімічних засобів.

До того ж, бонус-плюс цього методу очищення металу від фарби це те, що нерідко хімічні засоби розчиняють на додаток ще й корозію. А це у свою чергу дуже економить час і позбавляє додаткових дій.

За видами компонентів у складі хімічні засоби поділяються на такі категорії:

  • кислотні (часто є соляна кислота);
  • лужні;
  • органічні.

Останні характеризуються відсутністю у складі лугів і кислот.

Кількість потрібної рідини для видалення лакофарбових покриттів залежить від площі оброблюваної поверхні, її стану (чи є сліди корозії), від виду змивного засобу, товщини старого покриття.

Що щільніший шар старої фарби, то більше разів доведеться обробляти металеву поверхню змивним засобом. Крім того, для зняття масляного шару забруднення потрібно більше рідини, ніж для інших видів фарб.

Отже, видалення старої фарби з металу за допомогою хімічих засобів – це нескладний і швидкий процес, з яким може впоратися самостійно будь-яка людина. Жодних труднощів під час цього виникати не повинно, якщо правильно підібрати очищувач, з огляду на вид старого покриття. Також не забувайте дотримуватися всіх пунктів в інструкції, що додається до паковання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше Факти ICTV публікували поради, як прибрати подряпини на авто зі скла, обшивки та бампера.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-21 12:25:04