Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Бронювання з 1 грудня через Дію: в Мінекономіки пояснили процедуру та умови

Кабінет Міністрів опублікував постанову № 1362 про внесення змін до порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час. З 1 грудня бронювання вже доступне в Дії.

Про це заявила перша віцепрем’єрка, міністерка економіки Юлія Свириденко.

Які зміни щодо бронювання військовозобов’язаних

Згідно з документом, військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств чи установ, які підлягають бронюванню, має нараховуватися заробітна плата не нижче за розмір мінімальної зарплати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5.

Компанії, які втратили статус критичного для економіки країни, можуть претендувати на його відновлення не раніше, ніж за шість місяців.

– Бронювати працівників, навіть нових, можна одразу — головне, щоб з дати бронювання була встановлена зарплата понад 20 тис. грн. Якщо підприємство оновило критичність, то забронювати працівника можна на рік. Якщо не оновило, то все одно можна бронювати людей, навіть у перехідний період, але терміном до 28 лютого, – наголосила Юлія Свириденко.

Як працюватиме бронювання

Бронювання відбуватиметься лише через застосунок Дія. Це має прискорити процес.

Процедура наступна:

  • Зареєструватися та авторизуватися в електронному кабінеті на порталі Дія;
  • У розділі Послуги обрати Бронювання працівників;
  • Перевірити дані про свою компанію;
  • Заповніть дані про працівників, яких бронюють;
  • Підписати документи й готово.

Подати документи може керівник підприємства чи уповноважена особа. Інформація обробляється протягом 72 годин. Рішення з’явиться в електронному кабінеті, а також у застосунку Резерв+ працівника.

Умови бронювання з 1 грудня

За словами Юлії Свириденко, ті підприємства, які оновили свій статус критичних, вже з 1 грудня можуть забронювати своїх працівників на період до 12 місяців. Ті підприємства, які не оновили статус критичних, зможуть забронювати працівників до 28 лютого 2025 року.

– Наприклад, якщо термін бронювання працівників закінчується 5 січня 2025 року, а підприємство не встигло оновити критичність упродовж грудня, то може продовжити бронювання цих працівників через Дію, але на термін не довше ніж термін дії їхньої критичності та не довше ніж до 28 лютого 2024 року, – зауважила Юлія Свириденко.

Якщо підприємство оновило свій статус, то може почати процес нового бронювання працівників на рік.

Як оновити критичність підприємства

Міністерка економіки наголошує, що оновити критичність мають усі підприємства – до 28 лютого 2025 року. Для цього треба відповідати трьом критеріям з восьми, два з яких обов’язкові:

  • середня зарплата не менше за 20 тис. грн на 15 листопада 2024 року. Зарплата працівника, якого бронює підприємство, не менше 2,5 мінімальних зарплат (зараз мінімальна зарплата становить 8 тис. грн);
  • підприємство не повинно мати заборгованості по сплаті усіх податків;
  • третій критерій підприємство обирає самостійно із тих, які зазначені у постанові №76 або в регіональних чи галузевих критеріях.

Необхідні документи треба подати до обласної військової адміністрації або профільного міністерства.

За словами Юлії Свириденко, якщо людину працевлаштували сьогодні, або сьогодні підняли зарплату, то вже такого працівника можна бронювати.

– Ми впроваджуємо декларативний принцип щодо зарплати. Якщо дуже спрощено, у Дії можна буде поставити відповідну позначку, де ви підтверджуєте, що працівник отримує понад 20 тис. грн з дати бронювання. Й згодом система це перевірить, – зауважує Юлія Свириденко.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Інформація щодо оновлення зарплати буде доступна помісячно. Процес перевірки відбуватиметься автоматично.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-12-01 16:31:00