Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Боєць з Чернігівщини отримав нагороду «Золотий хрест» з рук Головнокомандувача ЗСУ Сирського

Боєць з Чернігівщини отримав нагороду «Золотий хрест» з рук Головнокомандувача ЗСУ Сирського

Командир бойової машини в 72-й ОМБр ім. Чорних Запорожців сержант Ярослав Дондик з Чернігівщини отримав почесний нагрудний знак «Золотий хрест». Відзнаку йому вручав особисто Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський.

Про це повідомляє Чернігівський обласний ТЦК та СП на своїй сторінці у Facebook.

Кар’єру військового Ярослав обрав, коли йому було лише 19 років. У 2017 році він самостійно прибув до ТЦК та СП у Сосниці, вибув на підготовку до навчального центру і згодом уклав контракт зі Збройними Силами України:

«Контракт підписав у Десні. Я противник строкової служби. А от за три роки контракту вже можна щось навчитися. Командири розуміють, що ти їхня поміч і потенційна заміна, тому вчать всього завзятіше», – розповідає Ярослав.

Після навчань в Десні він потрапив до 72-ї окремої механізованої бригади, де йому одразу дали в розпорядження БМП-2. Щоб теоретичні знання стали практичними довелося чимало часу провести на полігонах, а після цього сталася перша ротація в АТО.

У 2022-му, коли Ярослав повернувся після чергової ротації з Авдіївки, він ледве встиг відгуляти відпустку – почалося повномасштабне вороже вторгнення. Його екіпаж вже знав точку, де мали тримати оборону – це було біля Броварів. Ще в лютому їм на підмогу прийшли мобілізовані добровольці, вони також потрапили в підпорядкування до Ярослава, який у той час був командиром позиції.

Боєць з Чернігівщини отримав нагороду «Золотий хрест» з рук Головнокомандувача ЗСУ Сирського

Після виконання бойових завдань з оборони Київщини його підрозділ вирушив на Донеччину – у Бахмут. Там було складно, розповідає захисник:

«Постійні обстріли. Більшість часу мій екіпаж займався евакуацією поранених й підвозом провізії та БК. Після Бахмату наш батальйон перемістили на Вугледарський напрямок. Тут склалося як треба – ми почали стріляти так що аж гайки з машини летіли!».

Екіпаж Ярослава, під час боїв за населений пункт Павлівка знищив значну кількість піхоти ворога. А також прицільним вогнем знищили БМП-3 противника. Чорні Запорожці вже понад 800 днів тримають місто Вугледар, а БМП-2 Ярослава зробила значний внесок у цей здобуток.

На їх рахунку незлічена кількість ворожої піхоти, схованки та дрібна техніка ворога, а також склади з БК.

Фото – Чернігівський обласний ТЦК та СП.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
12.06.2024