Будівельні матеріали м.Ніжин
Новини Чернігова

Як вибрати ноутбук: зрозуміла інструкція для початківця

Як вибрати ноутбук: зрозуміла інструкція для початківця

Вибір ноутбука — непросте завдання. Щоб не помилитися, потрібно орієнтуватися в характеристиках. А для цього важливо переглядати тематичні відео, моніторити новини виробників, читати тематичні форуми та сайти. Наприклад, блог про ноутбук netboock-live.site.

Навіть «чайники» знають, що найважливіший критерій — продуктивність. Вона повинна відповідати цілям експлуатації. Якщо лептоп купується для ігор, бюджетні моделі базового рівня можна відсіяти одразу. Вони тягнуть хіба ретро аркади з простеньким геймплеєм, а для сучасних ААА-розваг — заслабкі. Натомість для інтернет-серфінгу та роботи з текстом потужна робоча чи ігрова станція — це занадто. Гідно оцінити її технічні переваги в текстових редакторах та інших невибагливих програмах навряд чи вдасться.

Комфорт експлуатації залежить від апаратного забезпечення та особливостей дизайну.

Розмір діагоналі

Портативні комп’ютери бувають компактними, середніми та великими. У кожного різновиду — свої переваги:

– Мініатюрні моделі на 13-14 дюймів ідеальні для подорожей;

– середнячки на 15-16 дюймів добре тримають заряд і підтримують мультимедійні функції;

– великі девайси від 17” забезпечують відчуття занурення під час перегляду контенту та надають багато корисного простору для відображення інтерфейсів різноманітного ПЗ.

Процесор

«Червоний» чип (АМД) обійдеться трохи дешевше, водночас потішить енергоефективністю. «Синій» (від Інтел) вразить технологічністю, обчислювальною міццю та стабільністю.

Якщо запланована довготривала експлуатація з поступовим зростанням вимог до «заліза», варто розглядати проци, не старіші від Core i5/Ryzen 5.

Роздільна здатність та частота

HD-дисплеї поступово відходять у минуле. Замість них — Full HD, Full HD+, WQHD, 3.2K, 4K та інші актуальні стандарти.

Вимоги до картинки:

1. Висока чіткість,

2. контрастність і деталізованість,

3. відсутність помітних колірних переходів,

4. плавна, приємна для ока кадрозміна.

Мінімальна частота — 60 Гц. Вона прийнятна для офісної роботи та дистанційки, посиденьок в соціальних мережах, пошуку інформації в інтернеті. Від 90 до 120 Гц — для монтування коротких відео, перегляду кіно, проходження ігор з невибагливою графікою. Понад 140 Гц — для геймінгу та перегляду динамічного контенту, створеного з застосуванням технологій.

Кількість оперативки

Оперативна пам’ять бере активну участь у роботі системи. Якщо її вдосталь, ноут швидко запускає операційку та відкриває програми. Добре тримається в багатозадачному режимі й не докучає сповіщеннями. В більшості випадків вистачає 8 гігабайтів. Оптимальний запас для повсякденних навантажень вище середніх — 16 гігабайтів. Щоб повністю виключити або звести до мінімуму потребу модернізації в майбутньому, можна зупинитися на 32 або 64 Гб.

Тип накопичувача

SSD поза конкуренцією, і ось чому:

– Він довговічний, стійкий до пошкоджень механічного характеру;

– швидкий — витрачає мінімум часу на зчитування та запис інформації;

– енергоефективний — не такий «ненажерливий», як вінчестер;

– легкий і компактний — підходить навіть для ультрабуків;

– безшумний, бо рухливі деталі відсутні.

Серед значущих параметрів також тип відеокарти. Вбудована графіка тихіша і дешевша, але дискретна — набагато універсальніша й ефективніша. Що стосується дизайну — це питання смаку. Мінімалізм поза часом, тому завжди у виграші.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело ВИСОКИЙ ВАЛ
19.06.2024