Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Найбільше з початку вторгнення: втрати РФ у 2024 році сягнули понад 45 тисяч – ВВС

Фото: Генштаб ЗСУ

Минулого року Росія зазнала найзначніших втрат серед особового складу з початку повномасштабного вторгнення в Україну — загинуло не менше ніж 45 287 військовослужбовців, повідомляє російська служба BBC спільно з Mediazona.

Цей показник у кілька разів перевищує втрати 2022 року та суттєво перевищує дані за 2023-й, коли тривали бої за Бахмут.

Динаміка втрат ворога у війні

На відміну від перших двох років війни, коли загибелі були зосереджені у хвилях інтенсивних боїв, у 2024 році втрати стали сталими — кожного місяця кількість загиблих зростала.

Зараз дивляться

За підрахунками, на кожен захоплений Росією кілометр української території припадало 27 загиблих солдатів.

Дані були зібрані з відкритих джерел — кладовищ, військових меморіалів і некрологів — і оброблені командою журналістів та волонтерів.

Наразі ідентифіковано імена 106 745 загиблих. За оцінками аналітиків, це від 45% до 65% від реального числа втрат, тобто від 164 223 до 237 211 осіб.

Найтрагічнішим днем 2024 року стало 20 лютого — тоді загинув 31-річний Охунджон Рустамов із Чити, мобілізований у жовтні 2022 року.

Того ж дня загинув 32-річний доброволець Ігор Бабич, який до війни працював із дітьми з ДЦП.

– У грудні 2022 року помер мій чоловік. 10 лютого 2024 року – мій хрещений батько. А 20 лютого – мій зведений брат. Від одного похорону до наступного, — розповіла родичка Рустамова.

Попри це, Міноборони РФ жодним чином не прокоментувало загибель військових того дня, як і не згадало про неї у щоденних зведеннях.

У 2022 році, за підрахунками, Росія втратила щонайменше 17 890 військових, у 2023 році — 37 633, а в 2024 році – понад 45 тисяч.

Значне зростання втрат припадає на період з вересня по листопад 2024 року, коли РФ просувалась на Донбасі.

– Тактика робила акцент на повторюваних атаках розосередженими штурмовими групами з використанням невеликих піхотних вогневих груп, що збільшувало загальні втрати порівняно з виходом на територію, – пояснив Майкл Кофман, військовий аналітик США.

Вартість цих наступів — щонайменше 11 678 загиблих тільки в осінній період.

При цьому, за оцінками ISW, Росія за весь рік захопила 4168 кв. км української території.

Серед загиблих — Алдар Баїров, Ігор Бабич і Охунджон Рустамов. Вони входили до складу 36-ї мотострілецької бригади та загинули під час удару чотирьох ракет HIMARS по полігону поблизу Волновахи.

– Їм наказали вишикуватися для церемонії нагородження. Загинуло шістдесят п’ять військовослужбовців, включаючи їхнього командира полковника Мусаєва, — йдеться у розслідуванні.

Окрему увагу дослідники звернули на регіони походження загиблих. Наприклад, Башкортостан зазнав найбільших втрат — 4836 загиблих.

Більшість із них — мешканці сільської місцевості, часто без досвіду служби.

Одноразова виплата за контракт у регіоні в 34 рази перевищує середню зарплату — 67 575 рублів (близько 600 фунтів стерлінгів).

Насправді втрати можуть бути набагато більшими. Частина тіл досі залишається на полі бою, а також не враховані загиблі зі складу збройних формувань так званих ДНР і ЛНР.

Оцінки некрологів та повідомлень про зниклих дозволяють припустити, що загинуло додатково від 21 000 до 23 500 осіб, що дає загальну кількість загиблих від 185 000 до 260 700 військових.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-05-05 14:55:00