Прискорити логістику для перемоги: Сухопутні війська ЗСУ впроваджують Систему управління транспортом за стандартами НАТО

Про це на брифінгу в Укрінформі 5 травня розповіли представники Командування логістики Сухопутних військ ЗСУ та Міністерства оборони України.
Ця ініціатива спрямована на централізацію транспортних операцій, оптимізацію логістики та підвищення бойової готовності військ, а також є частиною масштабної трансформації Сухопутних військ за курсом «Люди. Технології. Управління», проголошеного генерал-майором Михайлом Драпатим.
«Наша зустріч має на меті окреслити ключові напрямки інноваційного розвитку логістики Сухопутних військ, прогнозувати її потенціал та обрати шляхи ефективного впровадження в існуючу систему. Ми повинні бути на крок попереду, використовуючи всі наявні можливості для побудови гнучкої, стійкої та високотехнологічної системи логістичного забезпечення, здатної ефективно підтримувати наші війська на полі бою та забезпечувати нашу перемогу», — зазначив начальник управління комунікацій Сухопутних військ ЗС України полковник Віталій Саранцев.
Система TMS — це інструмент, який не лише робить логістику ЗСУ швидшою та ефективнішою, але й спроможна та повинна задати формат подальших змін системи управління ресурсами за стандартами НАТО, забезпечуючи перевагу на полі бою.
«Ми не просто використовуємо готові рішення SAP та TMS. Цінність нашого підходу в тому, що система адаптована військом з урахуванням нашого досвіду у сучасних умовах. Те, що за два роки зробили ЗСУ, — це унікальний результат і досвід, яким зацікавлені і наші партнери. Ця трансформація — мультиплікатор змін, який робить армію сильнішою та наближає перемогу», — наголосив Командувач логістики Сухопутних військ ЗСУ полковник Юрій Погрібний.
Продовжуючи презентацію, офіцер організаційно-планового відділу штабу командування логістики Командування Сухопутних військ ЗС України лейтенант Євген Дьордяй акцентував увагу на тому, що TMS це не просто програмне забезпечення, а стратегічна інвестиція у зміцнення обороноздатності України.
«Одне робоче місце, один логіст і одна система, яка координує усі дії. TMS — це не лише зручна платформа, це система ухвалення рішень, яка дозволяє на передовій діяти впевнено, чітко та швидко. Війна спонукає до різних варіантів пошукових рішень, як не системних, але зі швидким результатом, так і системних, але з тривалою реалізацією. Збройні Сили України в сучасних реаліях зобов’язані впроваджувати сучасні технології та шукати оптимізацію в усіх процесах», — наголосив він.
Цю думку розвинула радниця Міністра оборони України Оксана Ферчук, яка підкреслила, що програмне забезпечення SAP є стандартом для забезпечення процесів управління оборонними ресурсами, а саме управлінням персоналом, управлінням фінансами та управлінням логістичними процесами.
За її словами, заплановане спільно з командуванням Сухопутних військ впровадження SAP відбудеться у декілька етапів: «На першому етапі ми проведемо впровадження в пілотній зоні, з’ясуємо всі нюанси, деталі і адаптуємо програми забезпечення до тих процесів, які випрацювані за останні два роки нашою армією. І після цього ми забезпечимо масштабоване впровадження по всім напрямках, як у Командуванні Сухопутних військ, так і в інших командуваннях»
«Бачимо великі переваги від використання програмного забезпечення SAP. По-перше, програмне забезпечення вже апробовано і на 80% готове для застосування, що означає, що нам не треба витрачати додатковий час на написання його з нуля. Друге — розташування в цьому програмному забезпеченні всіх процесів, пов’язаних із постачанням — від контрактування до планів по постачанню, переміщення цього майна на централізовані склади і потім уже до перевезення безпосередньо до підрозділу, який буде використовувати даний продукт — безперервний ланцюжок, який дасть аналітику, що дозволить нам аналізувати ці процеси, бачити терміни і впливати на покращення основних показників», — підкреслила Оксана Ферчук.
Вона зауважила, що командування Сухопутних військ є на сьогодні лідером у впровадженні автоматизованих рішень в логістичному забезпеченні — до нього залучені уже більше ста військових частин. Саме Командування Сухопутних військ було першим командуванням, яке почало працювати в системі з заявками на забезпечення пально-мастильними матеріалами.
Довідково
TMS (Система управління транспортом): Програмне забезпечення для планування маршрутів, відстеження вантажів, управління автопарком і аналізу логістичних даних.
SAP: Провідна ERP-система для управління ресурсами, яка забезпечує облік, логістику та прозорість процесів. У ЗСУ використовується з 2022 року для пришвидшення постачання.
Взаємозв’язок: TMS інтегрується з SAP, створюючи єдину цифрову платформу, де заявки, склади й транспорт працюють як один механізм.
Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2025-05-05 19:52:00